TwitterFacebook

Policja w regionie pracuje w okrojonym składzie

42 procent, policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Łomży jest na zwolnieniach lekarskich. W tej liczbie są też ci, którzy deklarują, że na takie zwolnienie pójdą. Mimo to, jak zapewnia Urszula Brulińska z Zespołu Komunikacji Społecznej, funkcjonariusze, którzy nie są na zwolnieniach lekarskich, dokładają wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo w mieście i powiecie. Podobnie jest w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, choć tamtejsze służby nie informują jak wielu policjantów jest na zwolnieniach. Tłumaczą to dobrem mieszkańców.

Absencja chorobowa dotyka policjantów w całym kraju. Z danych podawanych wczoraj przez tvn24.pl wynika, że na zwolnieniach jest około jedna trzecia policjantów, czyli około 30 tysięcy funkcjonariuszy.

Policyjni związkowcy przekonują, że zbiorowa absencja nie jest elementem ogólnopolskiego protestu, który trwa od wielu miesięcy. Policjanci domagają się podwyżki płac w wysokości 650 zł dla każdego funkcjonariusza, rozpoczęcia prac nad przywróceniem zasad przechodzenia na emeryturę sprzed 2013 r. (emerytura po 15 latach służby), odmrożenia waloryzacji pensji (dostosowanie wysokości wynagrodzeń do kosztów życia), pełnego wynagrodzenia za nadgodziny i służbę w dni wolne od pracy, zrównania statusu emerytalnego funkcjonariuszy przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 roku, z tymi, których przyjęto przed tą datą, przywrócenia pełnej wypłaty za czas na zwolnieniu lekarskim nieprzekraczającym 30 dni.

Do protestujących policjantów dołączyli pracownicy Służby Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *