TwitterFacebook

Przed nami prawdziwe piłkarskie emocje

Zbliża się finał Diecezjalnych rozgrywek ministrantów i młodzieżowych grup parafialnych w piłce nożnej 2018/2019. Finaliści podzieleni zostaną na dwie kategorie, zmagania odbędą się w Kadzidle.

Eliminacje rozpoczęły się już w październiku ubiegłego roku. Wzięło w nich udział ponad 900 młodych sportowców z 53 parafii diecezji łomżyńskiej. Za nami etap dekanalny, rejonowy, teraz przyszedł czas na mecze o wszystko. Łącznie zmierzy się 10 ekip podzielonych rocznikowo na dwie kategorie. W młodszej zagrają piłkarze z parafii Śniadowo, Sokoły, Sypniewo, Rząśnik i Kadzidło. Ich starsi koledzy to reprezentacje Radziłowa, Wysokiego Mazowieckiego, Sypniewa, Rząśnika i Kadzidła. Ci ostatni będą bronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego podczas ubiegłej edycji.

Każdy z każdym – taki system przyjęliśmy. Spotkania rozegrane zostaną na dwóch halach jednocześnie, z podziałem na kategorie. Zdajemy sobie sprawę, że już samo dotarcie do finału trochę kosztowało. Dla wszystkich przygotowaliśmy zatem puchary, najlepsza trójka otrzyma też medale. Jest również przewidziana nagroda fair play. Może ją otrzymać piłkarz lub opiekun – wyjaśnia ks. Jarosław Traczyk, organizator turnieju i diecezjalny duszpasterz sportu.

Finał 23 lutego w Kadzidle. Kibice mile widziani.

pd / fot. archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *