TwitterFacebook

PSZOK-i w Kolnie i w gminie Kolno

Gmina Kolno z własnym Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Przedsięwzięcie ma ograniczyć powstawanie tak zwanych dzikich wysypisk. Lada dzień mieszkańcy gminy będą mogli zostawiać odpady w PSZOK-u zlokalizowanym w Czerwonem.

Końca dobiegają prace budowlane Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Czerwonem. Ich wykonawcą jest firma z Kolna. Zgodnie z umową ma na to czas do 26 października br. – W październiku nastąpi już odbiór budynku i wszystkich urządzeń, które są w ramach Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W tej chwili trwają prace wykończeniowe. Prace dotyczą infrastruktury, ponieważ w ramach tego projektu budujemy plac i drogę dojazdową. Plac będzie oświetlony – mówi wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski.

Zadanie to uzyskało prawie 1 milion złotych dofinansowania w ramach RPO Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Około 200 tysięcy złotych pochodzić będzie z budżetu gminy Kolno.

Dodajmy, że do końca listopada br. powinien też zostać oddany do użytku PSZOK powstający w okolicy zrekultywowanego wysypiska śmieci w Kolnie. Wykonawcą jest spółka realizująca to zadanie w Czerwonem. Budowa PSZOK-u w Kolnie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną pochłonie ponad 1 mln 900 tysięcy złotych. Dofinansowanie dla miasta z RPO Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 wynosi około 80 procent tej kwoty.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *