TwitterFacebook

Randka po małżeńsku [VIDEO]


Konferencja na tematy dotyczące rodziny, słodki poczęstunek i długa rozmowa w cztery oczy – randki małżeńskie to propozycja dla tych, którzy chcieliby dobrze zainwestować czas coraz dłuższych jesiennych wieczorów.

Randki małżeńskie to cykl siedmiu spotkań. Organizujemy je po to, by małżonkowie byli szczęśliwi ze sobą nawzajem, a jeśli są szczęśliwi, to by byli jeszcze bardziej szczęśliwi. W trakcie spotkań mąż i żona otrzymają notatniki, w których będą zapisywać odpowiedzi na różne pytania. Będą wymieniać się tymi zeszytami, dzięki czemu będą mogli się lepiej poznać. Z doświadczenia w prowadzeniu takich randek wiem, że małżonkowie rozmawiają nieraz po raz pierwszy na podany przez nas temat – mówi ks. Łukasz Andrzejczykdiecezjalny moderator wspólnot Domowego Kościoła.

Kurs przeznaczony jest dla małżeństw o każdym stażu, ale także o różnym poziomie relacji między sobą. Ważne, by mieć pragnienie pracy nad małżeństwem i być gotowym do zmian w naszym życiu. W znalezieniu „wspólnego języka” pomogą małżonkom duszpasterze i małżeństwa formujące się we wspólnocie Domowego Kościoła – wygłoszą konferencje na dany (co tydzień inny) temat. Małżonkowie otrzymają też konkretne zadanie na przyszłość, nazwane przez twórców kursu „pracą domową”.

Randki małżeńskie ruszają już 20 października. Chętni muszą zarezerwować sobie siedem najbliższych sobotnich wieczorów (godz. 19.00 – 21.00) bo randki mają charakter ciągły, jeden temat nawiązuje do drugiego i w całości stanowią one konkretną formację. Chętni do wzięcia udziału w spotkaniach proszeni są o zapisy w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży lub bezpośrednio u ks. Łukasza Andrzejczyka pod numerem 505-796-970. Organizatorem randek jest działająca przy parafii wspólnota Domowego Kościoła. Spotkania będą odbywały się w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża św. w Łomży.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *