TwitterFacebook

Rekolekcje internetowe nie tylko dla harcerzy

Historie proroków zapowiadających narodziny Jezusa z odgłosami ogniska w tle – to pomysł na cykl nietypowych adwentowych słuchowisk, nagranych przez miejscowych (i nie tylko miejscowych) kapelanów harcerzy ZHP. Rozmowy w trakcie harcerskich spotkań podane w formie kilku odcinków internetowych rekolekcji to przystępny sposób przygotowania się na przyjście Jezusa – bynajmniej nie tylko dla harcerzy.

Zamysł rekolekcji był taki, aby przedstawić je w formie rozmów, które dokonują się w miejscach bliskich harcerzom: przy ognisku, podczas wędrówki górskim szlakiem, w czasie spotkania nad rzeką, ale też w przestrzeni, w której harcerze poruszają się na co dzień, w miejscach swojego zamieszkania, kiedy przemierzają ulice swoich miast, tak by pokazać, że harcerze są obecni także w naszej codzienności – mówi ks. hm. Robert Szulencki, diecezjalny duszpasterz harcerzy.

Taka, a nie inna forma rekolekcji jest łatwo dostępna. Plik można odsłuchać lub pobrać ze strony internetowej. Ze słuchowiskiem można zapoznać się w każdym miejscu naszego kraju, a nawet poza jego granicami. Dziś dostęp do internetu ma prawie każdy i każdy może taki plik odtworzyć, ściągnąć na telefon komórkowy i nawet w drodze do szkoły, ze szkoły, jadąc autobusem może go sobie odsłuchać – dodaje ks. Szulencki.

Pierwsze słuchowisko jest już dostępne na stronie facebookowej Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Białostockiego Związku Harcerstwa Polskiego. Kolejne odcinki będą dodawane w sobotnie popołudnia przez okres całego Adwentu.

Jak zaznaczył diecezjalny duszpasterz harcerzy, takie rekolekcje są pomocą w przygotowaniu swoich serc na przyjście Jezusa, właśnie teraz, gdy oczekujemy na Betlejemskie Światło Pokoju, które jest już w drodze do Polski.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *