TwitterFacebook

Ruszyła II edycja konkursu „Nadzieja w Chórze” [FOTO]

Jak to mówił św. Augustyn – ten kto ładnie śpiewa, dwa razy się modli – mówił ks. Marcin Sobiech na rozpoczęciu II Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze” w Tykocinie. Konkurs zainaugurowali jego gospodarze czyli chór „Cantate Deo” Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie.

Do II edycji konkursu zgłosiło się aż 29 chórów z całej Polski. Przed tykocińską publicznością wystąpią dzisiaj chóry między innymi z Lublina, Białegostoku i Wrocławia. Jak przyznaje dr Anna Olszewska, członkini gremium oceniającego występy, zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania. – W przyszłorocznej edycji planujemy rozszerzyć konkurs o jeden dzień, aby też jego uczestnicy mogli się ze sobą zintegrować. Jak dodaje Anna Olszewska, cieszy również fakt, że biorą w nim udział chóry w różnym wieku, od uczniów podstawówki aż do seniorów.

Nagrody dla najlepszych chórów zostaną przyznane w kilku kategoriach: chóry jednorodne, mieszane, kameralne, młodzieżowe, seniorów i parafialne. Wręczone zostaną także nagrody specjalne: Grand Prix dla najwyżej ocenionego zespołu, nagroda specjalna Dyrektora Radia Nadzieja dla najlepszego dyrygenta oraz nagroda specjalna Burmistrza Miasta Tykocin za najlepsze wykonanie utwory kompozytora polskiego.

Przesłuchania chórów potrwają do godziny 17, a wręczenie nagród planowane jest po godzinie 19.

Bartosz Święciński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *