TwitterFacebook

Rwanda, Kamerun, Etiopia… Wolontariat Fundacji Salvatti

Trwa kurs przygotowujący do wyjazdu misyjnego organizowany przez Fundację Salvatii. 

Zapotrzebowanie na wolontariuszy zgłosiły między innymi Rwanda, Kamerun, Etiopia, Kolumbia, Kuba. Rąk do pracy brakuje również na Wschodzie: w Abchazji, Indiach. Czas wyjazdu zależy od miejsca docelowego. Jeśli wyjeżdżamy na Wschód, wolontariat może być krótszy, nawet do kilku tygodni. Afryka i Ameryka Południowa – tutaj deklaracje obejmują minimum miesięczną służbę – mówi Dorota Zielińska z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.

Przyszli misjonarze będą między innymi uczyć angielskiego w szkołach. Ci zaś, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie medyczne, pomogą w szpitalach. Dorota Zielińska wyjaśnia, że trzeba być również otwartym na wspieranie lokalnej społeczności przy codziennych obowiązkach.

Pomoc w ogrodzie, pielenie – ostatnio chłopcy karczowali lasy pod budowę nowego ośrodka dla dzieci. Potrzebujemy też złotych rączek, ludzi obeznanych w elektryce, przy wodociągach, remontach. Praca z dziećmi to również ważna i ceniona umiejętność, dzięki której organizujemy czas najmłodszym. Ostatnio z Rwandy wrócił nasz wolontariusz mający 72 lata. To był jego trzeci wyjazd, zawsze słyszymy bardzo dobre opinie. Świetnie nawiązuje kontakt z ludźmi starszymi, którzy szanują go za doświadczenie życiowe i odwagę. Wolontariusze trafiają zawsze do placówek misyjnych, więc są to miejsca bezpieczne. Myślenie zmienia się w trakcie pobytu. Na pierwszym planie nie jest motywacja. Liczy się przede wszystkim gotowość do pracy. Jeśli ktoś jedzie z przekonaniem, że jest lepszy i wszystko potrafi, codzienność misyjna sprowadza go szybko na ziemię – podkreśla członkini Fundacji. 

W przypadku akcji misyjnych organizowanych przez Fundację Salvatti nie jest wymaga znajomość języków obcych, brak też ograniczeń wiekowych wzwyż. Wolontariusze mają zapewniony nocleg i wyżywienie. Więcej szczegółów dotyczących działalności Fundacji Salvatti oraz organizowanych przez nią wyjazdów misyjnych można uzyskać na stronie Fundacji oraz mailowo, pisząc na [email protected].

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *