TwitterFacebook

Słodka pomoc. Wyślij pączka do Afryki

Sprzedawali pączki z myślą o potrzebujących w Afryce. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży włączyli się w akcję „Wyślij pączka do Afryki” organizowanej przez Fundację „Kapucyni i misje”. Na szkolnym korytarzu z pomocą pedagogów zorganizowali pączkowy kiermasz, by dochód ze sprzedaży łakoci przeznaczyć na kapucyńskie projekty misyjne.

Podczas każdej przerwy ubrane w czerwone podkoszulki wolontariuszki sprzedawały słodkości z różnym nadzieniem na specjalnie przygotowanym stoisku. Takie akcje charytatywne bardzo pomagają dzieciom z Afryki. Mogą się uczyć, być zdrowsze, mieć czystą wodę i opiekę. Dlatego wszystkie uzbierane pieniążki są potrzebne – mówi 11 letnia Natalia Gołaszewska, wolontariuszka.

Siedem lat temu w sekretariacie braci kapucynów w Krakowie pracował sekretarz misyjny, brat Benedykt Pączka. To właśnie w jego głowie zrodziła się idea, żeby stworzyć akcję dobroczynną wpisującą się w Tłusty Czwartek. Jego nazwisko bardzo dobrze wpłynęło na rozpowszechnienie się projektu. Dzieło fantastycznie się rozwija. Pokazuje też, że miłosierdzie wymaga dziś organizowania eventów. Nie wszyscy są w stanie angażować się przez cały rok, ale gdy usłyszą o konkretnym dziele lub wolontariacie, potrafią włożyć całe serce – mówi brat Tomasz Okoń z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży.

Wsparcia można również udzielić, wysyłając wirtualnego pączka poprzez formularz na stronie internetowej akcji lub dokonując przelewu tradycyjnego. Uzbierane w tym roku środki będą przeznaczone między innymi na posiłki dla osieroconych, edukację, rehabilitację niepełnosprawnych ubogich oraz budowę kaplic i studni. Rok temu udało się zebrać ponad 530 tys. zł.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *