TwitterFacebook

Służba podczas diecezjalnych ŚDM 2019 w Ostrowi

W sobotę startują Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Tegoroczna 34 edycja odbędzie się w Ostrowi Mazowieckiej. Wielu młodych zapisało się do służby, aby pilnować porządku, informować, redagować. Jednym słowem – pomagać.

Jest również grupa aktorska, która będzie zapowiadać artystów, odgrywając scenki przed każdym pojawieniem się gwiazdy. Ta zapowiedź ma wzbogacić koncerty o elementy teatralne, sprawić również, że artyści podzielą się sceną z młodymi aktorami. A grupie służy między innymi 20-letni KacperMoim największym motywatorem do zapisania się był Bóg. Czułem pragnienie pomocy i szukałem dla siebie odpowiedniego miejsca. Okazało się, że w grupie aktorskiej są niemal same znajome twarze. Nasza służba już trwa. Nagraliśmy spoty i trailery, które są na Facebooku. Teraz przed nami bezpośrednie zapowiadanie gwiazd na scenie – mówi wolontariusz. Wyjaśnia również, że cała grupa aktorska podzieliła się na mniejsze zespoły, które opracowują „wejścia” konkretnych gwiazd ŚDM 2019. Jedni pracują nad inscenizacją zapowiadającą rapera TAU, inni szukają pomysłu, aby zaciekawić publiczność, nim na scenie pojawią się Wyrwani z Niewoli.

W grupie doskonale odnajduje się również 18-letnia wolontariuszka Monika –  Dla mnie jest to bardzo ważne. Służba podczas diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży może być spełnianiem marzeń. Moją pasją jest teatr, kocham aktorstwo, od siedmiu lat aktywnie się na tym polu realizuję. W grupie aktorskiej mogę wielbić Boga i się rozwijać. To naprawdę budujące i dlatego zachęcam innych, aby połączyli własne marzenia ze służbą ludziom – podsumowuje wolontariuszka.

Oprócz grupy aktorskiej będą działać również grupa informacyjna, porządkowa i prasowa. Ta ostatnia zajmie się wizerunkiem wydarzenia w mediach. 34 Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej w Ostrowi Mazowieckiej odbędą się w najbliższy weekend, 13 i 14 kwietnia pod hasłem: „Oto ja, służebnica Pańska. Niech mi się stanie według słowa Twego”.

pd / fot. archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *