TwitterFacebook

Spotkali się duszpasterze młodzieży i koordynatorzy Światowych Dni Młodzieży

O przygotowaniach do październikowego synodu biskupów oraz do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku rozmawiali duszpasterze młodzieży i koordynatorzy Światowych Dni Młodzieży. Obradom przewodniczył bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Jak powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej bp Marek Solarczyk, podczas spotkania omawiano m.in. aktualną  pracę w duszpasterstwie młodzieży na poziomie różnych parafii, wspólnot, grup i zgromadzeń. Rozmawiano też o inicjatywie modlitwy podczas zbliżającego się synodu biskupów, która będzie trwała między 3 a 28 października na Jasnej Górze.

„Liczymy na ok. 2,5 – 3,5 tys. młodych ludzi, którzy udadzą się do Panamy […] W tej chwili w niektórych diecezjach zapisy już się skończyły, ale w wielu jeszcze trwają. Proces rejestracji otwarty będzie do jesieni bieżącego roku, prawdopodobnie do 1 listopada” – powiedział KAI ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura ŚDM. Poinformował też, że Krajowe Biuro Światowych Dni Młodzieży stara się zapewnić bezpieczny pobyt Polaków w Panamie. W tym celu współpracuje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ambasadą RP w Panamie.

KAI/ BP KEP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *