TwitterFacebook

Sprawdź jak dostać dofinansowanie na wymianę pieca czy termomodernizację

W województwie podlaskim rozpoczęła się seria spotkań informacyjnych dotyczących szczegółów rządowego programu „Czyste powietrze” Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej domów jednorodzinnych. 

-Program przewiduje m.in dofinansowanie na wymianę starych źródeł ciepła, pieców, kotłów na paliwo stałe, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody – mówi poseł Kazimierz Gwiazdowski koordynator wojewódzki programu ‚Czyste powietrze’

Program będzie realizowany w latach 2018-2029. Jego budżet wynosi 103 mld zł, z czego finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld zł, a w formie pożyczek 39,7 mld zł. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 40 do 90 proc. kosztów inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w rodzinie.

W województwie podlaskim spotkania informacyjne odbyły się już z mieszkańcami Augustowa, Białegostoku i gminy Wyszki. 6 września o godz. 16.00 zaplanowane jest spotkanie z mieszkańcami Jedwabnego w Miejskim Ośrodku Kultury, natomiast 7 września odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Piątnicy w hotelu Zacisze.

AM/Fot.Fotolia

1 komentarz

  1. Piotrek Odpowiedz

    Dofinansowania dają chcą ekologi ciekawe kogo będzie stać kupić pelletu jak tona wacha się od 790 do nawet 1.200 zł za tonę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *