TwitterFacebook

Sprzedawał podrobione zabawki

Ponad 620 zestawów podrobionych klocków i lalek zatrzymali funkcjonariusze podlaskiej KAS podczas kontroli w jednym ze sklepów w Bielsku Podlaskim. Jego właściciel za oferowanie do sprzedaży podróbek odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali w Bielsku Podlaskim jeden ze sklepów, w ofercie którego znajdowały się zabawki. W wyniku kontroli mundurowi ujawnili 550 pudełek klocków, których wygląd do złudzenia przypominał produkty znanej duńskiej marki oraz 71 zestawów z lalkami znanymi z popularnego filmu animowanego dla dzieci. Mundurowi zabezpieczyli zabawki i powiadomili przedstawicieli firm – właścicieli praw do chronionych znaków towarowych, którzy po przeprowadzonej ekspertyzie stwierdzili, że są to podróbki.

W sprawie sporządzony został wniosek o ściganie i ukaranie właściciela sklepu, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Działania KAS w zakresie kontroli rynku skierowane są głównie na zapewnienie bezpieczeństwa konsumentom, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci. Kupując zabawki pamiętajmy o tym, że wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane oraz, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne.

KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *