TwitterFacebook

Świąteczna radość z konsekracji [FOTO]

Osoby konsekrowane płci żeńskiej (nie tyko siostry zakonne ale też osoby świeckie które poświęciły swoje życie Bogu, a więc dziewice i wdowy konsekrowane) jak co miesiąc spotkały się na dniu skupienia. Sumując miniony rok, trwając w radości z narodzin Jezusa, przełamały się opłatkiem i długo wspólnie kolędowały. Ewangelia z tego dnia przypomniała im że życie jakie wybrały jest sposobem wskazywania ludziom na Jezusa.

To Jezus ma być w centrum, jemu należy się chwała. Naszym zadaniem jest prowadzić do Chrystusa, wskazywać go ludziom, tak by został przez nich odnaleziony. On ma być w centrum, on jest oblubieńcem, a to nabiera szczególnego wymiaru właśnie w życiu konsekrowanym – mówił w homilii rozpoczynającej spotkanie Mszy Świętej,  ks. Jan Krupka. Trwając w Eucharystycznym dziękczynieniu dyrektor Domu Wspólnoty Kapłańskiej –  ks. Krzysztof Chodkowski zaprosił osoby konsekrowane do wyjątkowej formy uczczenia Dzieciątka Jezus. Podniósł spoczywającą w żłóbku figurkę, a siostry ustawiły się procesyjnie by choć przez chwilę móc jej dotknąć, ucałować, pokłonić się.

Od stołu pańskiego osoby konsekrowane udały się do refektarza: Po Eucharystii przeszliśmy do kawiarenki, by cieszyć się radością naszego powołania, złożyć sobie świąteczne i noworoczne życzenia, kolędować i spożyć drobny poczęstunek – mówiła s. Elżbieta Piętka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Najważniejszym momentem naszego spotkania są jednak adoracja i konferencja, to nieodłączne elementy dni skupienia – dodaje szarytka.

Do wygłoszenia konferencji siostry poprosiły brata Krzysztofa Dudziaka z klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży, który trwając w klimacie świąt Bożego Narodzenia mówił, że Bóg jest królem czasu, historii, tego co było i tego co będzie: Cała historia zbawiena przepełniona jest wiarą w prowadzenie Ojca. Jan Chrzciel był zapowiadany i Jezus był zapowiadany, tzn., że kiedyś i teraz wypełniają się pisma, wypełniają się zapowiedzi. Podobnie jest w życiu konsekrowanym. Nie zaczyna się być osobą poświęconą Bogu od jakiegoś momentu. Nasza historia zaczyna się od momentu poczęcia, a nawet wcześniej, gdy istnieliśmy tylko w zamyśle Boga – mówił kapucyn.

Kolejne spotkanie osób konsekrowanych już 2 lutego, w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *