TwitterFacebook

Święta radosne dla wszystkich – przedświąteczna zbiórka Caritas

Tak! Pomagam – pod takim hasłem przeprowadzona zostanie przedświąteczna zbiórka żywności Caritas. Zbiórka stała się już tradycją, ale mało kto wie, że inicjatywa tej ogólnopolskiej akcji wyszła z diecezji łomżyńskiej.

Przed laty wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania takiej zbiórki, która w jednym czasie, pod wspólną nazwą obejmie cały kraj. Wcześniej każda diecezja organizowała zbiórkę żywności w innym terminie i pod innym hasłem. Wpadliśmy na pomysł, żeby zorganizować spotkanie z dyrektorami Caritas innych diecezji. Początkowo w akcję włączyło się osiem diecezji. W tym samym czasie, pod wspólną nazwą zorganizowaliśmy zbiórkę w Polsce północno-wschodniej. Na ogólnopolskim spotkaniu Caritas także poruszyłem ten temat i owoce są takie, że dziś zbiórka rozprzestrzeniła się na cały kraj – mówi dyr. diecezjalnej Caritas ks. Andrzej Mikucki.

Zebrane dary jeszcze przed świętami trafiają do osób potrzebujących z naszej najbliższej okolicy: Konkretni wolontariusze, którzy zbierają żywność zrobią paczki, które trafią do mieszkańców ich miejscowości i parafii – dodaje ks. Mikucki.

Członkowie szkolnych i parafialnych kół Caritas zbierać będą żywność w dniach od 7 do 8 grudnia w sklepach na terenie całej diecezji łomżyńskiej. Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, Pomagam! SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *