RN
TwitterFacebook

Święte kapłańskie dłonie [FOTO]

Do przyjęcia święceń księża neoprezbiterzy przygotowywali się przez 6 -letnią formację.  Dziś (26.05) jeszcze nieśmiało, nie wierząc do końca w to, że przy ich udziale chleb zmienia się w Ciało Chrystusa celebrowali Mszę Świętą w kaplicy Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży.

Było wiele wzruszeń, drobne pomyłki i niepewność. Tu, w Domu Wspólnoty Kapłańskiej, wśród księży o wieloletnim „stażu” widać było jasno i wyraźnie, że potrzeba Kościołowi młodych serc, nie zapominając jednak nigdy o tych, którzy od dziesiątków lat spowiadają, udzielają sakramentów: chrztów, ślubów, namaszczenia chorych… Jeśli Chcecie być kapłanami według serca Jezusowego, musicie zawsze pamiętać o szacunku do starszych, do starszych księży i w ogóle do ludzi starszych – mówił zwracając się do neoprezbiterów głoszący kazanie ks. Krzysztof Chodkowski.

Choć celebrujący Mszę Świętą neoprezbiterzy stają dopiero u początków służby kapłańskiej już teraz doświadczają radości płynącej z tej wielkiej łaski. Młodzi księża błogosławili najpierw braci w kapłaństwie, później siostry zakonne, w końcu przybyłych na Mszę Świętą świeckich. Nieraz przyjmujący błogosławieństwo chwytali za kapłańskie dłonie całując je z czcią jak największy skarb. Dziękujemy wam kochani kapłani, żeście zechcieli udzielić nam tego błogosławieństwa, które jest błogosławieństwem samego Chrystusa – takie wołanie, niewypowiedziane na głos, ale obecne w sercach dało się wyczytać z ich pełnych wzruszenia gestów.

Przypomnijmy, że wspomniani neoprezbiterzy to ks. Karol Nerwiński z parafii pw. św. Franciszka w Ostrołęce, ks Bartosz Krystian Samełko z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, ks. Kamil Stańczuk z parafii pw.Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej, ks. Marcin Tański z parafii pw.Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu i ks. Paweł Wiśniewski z parafii pw. św. Stanisława BM w Dobrzyjałowie.

Beata Borkowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *