RN
TwitterFacebook

Szukasz pomysłu na wakacje? Spędź je z młodzieżą! Kolonie Caritas

Jest jeszcze możliwość, by zostać wychowawcą podczas tegorocznych kolonii organizowanych przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Szczegółowych informacji i wskazówek udzielą między innymi pracownicy Caritas podczas piątkowego spotkania szkoleniowo-informacyjnego.

Spotkanie jest otwarte. Odbędzie się w siedzibie łomżyńskiej Caritas. Temat główny to organizacja i przebieg wypoczynku młodzieży kolonijnej. Zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk i grup wiekowych – mówi dyrektor Caritas, ks Andrzej Mikucki. – Rokrocznie organizujemy kolonie dla ponad trzech tysięcy dzieci. To wymaga kadry. Zapraszamy zatem nauczycieli, wychowawców, ale również studentów i ludzi z pasją, którzy chcą podzielić się pomysłami i charyzmą. Ks. Andrzej Mikucki zaznacza, że wychowawcami mogą być także emeryci i renciści. Często maluchy traktują seniorów jak swoje babcie i dziadków, darzą ich ogromnym zaufaniem, chcą rozmawiać i zawierzać swoje sekrety.

Osoba zainteresowana posługą wychowawcy podczas wakacyjnych kolonii Caritas powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje wynikające albo z czynnej pracy z młodzieżą (w przypadku nauczycieli) lub ukończonego kursu wychowawcy kolonijnego. Jeśli ktoś nie był na takim szkoleniu, a chciałby, niech przyjdzie na nasze spotkanie – dodaje ks. Andrzej Mikucki.

Spotkanie dla osób zainteresowanych posługą wychowawcy kolonijnego odbędzie się w piątek 17 maja w siedzibie Caritas Diecezji Łomżyńskiej przy ul. Rybaki 1 w Łomży. Początek o godz. 16:00.

pd / fot. archiwum Caritas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *