RN
TwitterFacebook

Targi Edukacji i Pracy w Kolnie [FOTO]

Wybrać studia humanistyczne, wyjechać z Polski czy może studiować na kierunkach ścisłych? Takie pytania stawiała sobie dziś (16.04) młodzież podczas IX Targów Edukacji i Pracy zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Kolnie.

Przygotowane przede wszystkim z myślą o kolneńskich maturzystach, choć wśród odwiedzających Kolneńskie Targi Edukacji i Pracy nie brakowało również uczniów, którzy z wyborem dalszej drogi kształcenia mają jeszcze czas. Dla wszystkich jednak to dobra okazja by poznać, a może nawet wybrać swoją przyszłą uczelnię.

Martyna, tegoroczna maturzystka z Kolna jeszcze nie wie, jaki kierunek chce studiować. Dzisiejsze targi mają jej w tym pomóc. Dominika, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie zastanawia się nad wyborem socjologii. Dziś przyszła do Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, aby zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia.

Kolneńskie targi mają pomóc młodym ludziom w wyborze właściwej drogi.

Gromadzimy tutaj wszystkie możliwe narzędzia budowania kariery zawodowej z jakich mogą młodzi ludzie skorzystać – mówi Joanna Filipkowska, pełniąca obowiązki dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży. – Przychodząc do nas dzisiaj młody człowiek może przejść przyspieszoną ścieżkę budowania kariery zawodowej, ale również może zdobyć wiedzę, w jaki sposób można tę ścieżkę budować przez dłuższy czas u nas stacjonarnie, w jednostkach Młodzieżowego Centrum Kariery – dodaje Joanna Filipkowska.

Do swojej oferty edukacyjnej przyszłych absolwentów przekonywało blisko 20 uczelni wyższych i szkół policealnych. Młodzi ludzie mogli zapoznać się także z ofertami pracy jakie przedstawiali lokalni przedsiębiorcy.

Około 15 procent – tyle wynosi w powiecie kolneńskim stopa bezrobocia. Powiat wypada najgorzej pod tym względem w całym województwie podlaskim.

Naszą bolączką jest zbyt mała liczba zakładów pracy – mówi Wacław Sójko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie.

Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie, na koniec pierwszego kwartału br. liczba zarejestrowanych wynosiła ponad 2 tys. 400 osób.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *