RN
TwitterFacebook

To będzie najprawdziwsza uczta! – Lednica 2000

Procesja z ikoną Chrystusa Pantokratora niesionego przez chrześcijan obrządku greckokatolickiego, za nimi piekarze, winiarze i kwiaciarki – tak będzie wyglądało wyjątkowe przygotowanie do Eucharystii podczas tegorocznego spotkania młodych Lednica 2000. To właśnie w odkrywaniu na nowo sakramentów młodzi usłyszą hasło spotkania: „Wiesz, że Cię kocham”.

Spowiedź i Eucharystia wydają się nam nieraz sakramentami codziennym, a przez to szarymi, nieinteresującymi. Chcielibyśmy to zmienić, szczególnie za pomocą dwóch punktów programu zatytułowanych „opowiem Ci o spowiedzi” i „opowiem Ci o Eucharystii” – mówi Julia Hałasiak, rzeczniczka spotkania młodych Lednica 2000.

Wyjątkowe będzie też samo przygotowanie do sakramentu Eucharystii: Zaprosiliśmy przedstawicieli Kościoła greckokatolickiego, którzy w pięknych szatach będą nieśli w procesji ikonę Chrystusa Pantokratora. Chcemy przez to pokazać, że choć jesteśmy różni, to wspólnie gromadzimy się na tej wyjątkowej uczcie. W tym roku na Polach Lednickich w procesji pójdą też piekarze, winiarze, koronczarki, kwiaciarki i wszyscy będziemy przygotowywać najprawdziwszą ucztę – dodaje rzeczniczka spotkania.

Spotkanie młodych Lednica 2000 tradycyjnie wiąże się z obdarowaniem każdego z uczestników prezentem. W tym roku młodzi ludzie otrzymają na pamiątkę pieczęcie. Pieczęć była niegdyś sposobem uwierzytelniania dokumentów i potwierdzania własności. Chcemy aby ten symbol przypominał nam o opieczętowaniu przez Boga w sakramentach chrztu i bierzmowania. Chcemy też aby pieczęć przypominała nam o tym, że Bóg nas kocha – mówi Julia Hałasiak.

Inne punkty tegorocznego programu to między innymi objęcie modlitwą wszystkich księży, nie tylko tych zgromadzonych na Lednickich Polach. Młodzi zostaną zaproszeni też do wykonania tańca nazwanego tańcem powołania Mateusza. Tegoroczne spotkanie młodych Lednica 2000 będzie miało miejsce w sobotę 1 czerwca na Polach Lednickich.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *