RN
TwitterFacebook

To już pewne. Artur Kosicki zostaje na swoim stanowisku

Tuż po godzinie 14:00 radni sejmiku ponownie wybierali marszałka województwa podlaskiego. W związku z oświadczeniem rezygnacji z pełnionej funkcji przez Artura Kosickiego, musiało być przeprowadzone ponowne głosowanie dotyczące wyboru marszałka. Tym razem do walki o fotel z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości stanął Stefan Krajewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wyniki przedstawiła radna Aleksandra Szczudło, przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej. – W głosowaniu tajnym kandydaci otrzymali następującą ilość głosów: Artur Kosicki 16 głosów, Stefan Krajewski 13 głosów. Komisja skrutacyjna stwierdza, że sejmik wybrał pana Artura Kosickiego na stanowisko marszałka województwa podlaskiego.

Głosowanie poprzedziły prośby ze strony opozycji do Artura Kosickiego, żeby szczegółowo wytłumaczył swoją decyzję o rezygnacji z fotela marszałka, a następnie wycofania się z niej. Marszałek wskazywał, że temat ten został wyczerpany podczas konferencji prasowej, którą zorganizował w urzędzie marszałkowskim.

Sejmik wybrał dzisiaj także ponownie na funkcję wicemarszałków i członków zarządu województwa podlaskiego: Marka Olbrysia (wicemarszałek), Stanisława Derehajło (wicemarszałek), Wiesławę Burnos (członek zarządu) oraz Marka Malinowskiego (członek zarządu).

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *