RN
TwitterFacebook

Trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2019”

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Sobota jest drugim dniem, kiedy ze względu na wyjazdy Polaków na święta panuje na drogach wzmożony ruch. Do końca okresu świątecznego policja prowadzi akcję wzmożonych kontroli drogowych.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział IAR, że dziś funkcjonariusze koncentrują się na poprawie ruchu w najbardziej zatłoczonych miejscach i zatrzymywaniu piratów drogowych. – Skupiamy się przede wszystkim na tym, żeby płynność ruchu była zachowana i żeby ci, którzy chcą łamać przepisy ruchu drogowego, mieli wątpliwości, czy to jest dobry pomysł – powiedział.

Policjant przypomina, że przed wyjazdem w długą trasę warto sprawdzić stan techniczny i uzupełnić poziom płynów samochodu. Warto sprawdzić nawet poziom płynu do spryskiwaczy, bo jak podkreśla Radosław Kobryś, po ewentualnej stłuczce czy wypadku policjanci sprawdzają, czy kierowca miał dobrą widoczność. To może przesądzić o uznaniu kierowcy za winnego kolizji.

Również pasażerowie powinni być przygotowani na niedogodności długiej podróży, aby nie odciągać od drogi uwagi kierowcy. – Warto przygotować dla podróżujących dzieci książki czy gry – dodaje.

W czasie kontroli policjanci sprawdzają też trzeźwość kierowców, używanie pasów bezpieczeństwa i specjalnych fotelików dla dzieci.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *