TwitterFacebook

Trwają zapisy na kolejną edycję Studium Życia rodzinnego!

Znajdzie się tam coś dla tych, którzy dopiero przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa, a także dla tych, którzy po ślubie są już od kilku, a nawet kilkunastu lat. Roczna formacja pod okiem najlepszych polskich specjalistów w dziedzinie rodziny to propozycja Studium Życia Rodzinnego, prowadzonego przez duszpasterstwo rodzin diecezji łomżyńskiej. W tym roku w ramach studium ruszą 3 stopnie: stopień 0 dla narzeczonych i dwa stopnie dla małżonków.

Poziom 0. „Odpowiedzialne narzeczeństwo. Szczęśliwe małżeństwo.” czyli 7 spotkań dla narzeczonych pragnących żyć razem w wierności, uczciwości i miłości do końca życia.” To jedna z form przygotowania się do ślubu, zwalnia więc z obowiązku ukończenia „zwykłego” kursu przedmałżeńskiego. To propozycja dla tych, którzy chcą się dobrze poznać i jeszcze przed ślubem ustalić priorytety na których będą budować swoją przyszłość. W tym roku wykłady będą wzbogacone o warsztaty, na których młodzi będą mogli dzielić się swoimi doświadczeniami i ubogać wiedzą. – Jeżeli narzeczeństwo jest odpowiedzialne i  przygotowanie do ślubu jest odpowiedzialne to jest większa szansa na to, że kryzys nie przyjdzie do naszego domu. Mogą pojawić się drobne problemy, bo to jest życie, trudności są zawsze, ale myślę, że jeśli przygotowanie będzie solidne to będzie łatwiej te trudności pokonać – mówi ks. Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterz rodzin

Poziom I. „Moje małżeństwo! Moja rodzina! Moje szczęście! – czyli 5 spotkań dla małżonków i narzeczonych poważnie myślących o miłości.”(+ 2 obowiązkowe spotkania z naturalnych metod rozpoznawania płodnościości) to możliwość formacji dla małżonków, którzy chcą pracować nad budowaniem relacji w małżeństwie, w oparciu o naukę Kościoła i przykład życia innych małżonków – bo wykładowcami są także osoby świeckie.

Poziom II. „Moje dziecko. Jak je mądrze kochać i dobrze wychować? – czyli 5 spotkań dla rodziców zatroskanych o przyszłość swoich dzieci.” (+ 2 dodatkowe spotkania dla chętnych z naturalnych metod rozpoznawania płodności) pomoże w odpowiedzi na pytania jak nie stracić z oczu siebie nawzajem, gdy na świecie pojawią się dzieci, jak ułożyć hierarchię wartości, tak by w naszej rodzinie żyło się „po Bożemu.” To propozycja dla małżeństw z dziećmi. Rodzice nie muszą obawiać się o to kto zajmie się ich pociechami w czasie zajęć, bo organizatorzy zapewnią im w tym czasie jak najlepszą opiekę.

Wykłady w Studium Życia Rodzinnego poprowadzą m.in.: Bp dr Stanisław Stefanek, o. prof. Kazimierz Lubowicki, ks. dr Marek Dziewiecki , dr Jacek Pulikowski, dr Tadeusz Wasilewski , dr Jacek Szulc , ks. prof. Piotr Krakowiak, dr hab. Mieczysław Guzewicz , dr Małgorzata Skibko, dr Małgorzata Więczkowska , Państwo Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie, dr Karol Wojtyna z, asp. Anna Szymańska, małżonkowie, kapłani i wiele innych osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin.

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu w sobotę w godz. od 9.00 do 14.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Koszt uczestnictwa obojga małżonków, narzeczonych w całym cyklu spotkań: 300 zł (osoba uczestnicząca pojedynczo 150 zł za całość).

ZAPISY i INFORMACJE:

Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Kuria Diecezjalna Łomżyńska, ul. Sadowa 3, 18-400 Łomża, tel. 519 123 470 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 – 13.00), Pani Agnieszka 510 085 979 (najlepiej dzwonić po 15:00), ks. Jacek Kotowski 698 761 737, bądź drogą e-mail podając imiona, nazwisko, numer poziomu Studium, kontakt telefoniczny i ilość dzieci zostawianych na czas zajęć w przedszkolu: [email protected]

Beata Borkowska/ duszpasterstworodzin.lomza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *