TwitterFacebook

Trwają zapisy na Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne Diecezji Łomżyńskiej [VIDEO]

To już ostatni moment by zgłosić swój udział w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych Diecezji Łomżyńskiej, które od 1 do 3 lutego będą miały miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.

Doczekali się już 26 edycji, brali udział w ważnych, diecezjalnych wydarzeniach. Na przestrzeni jedenastu lat zmieniali się zarówno prowadzący, jak i uczestnicy, a wszystko zaczęło się ponad dziesięć lat temu, kiedy to ks. Rafał Wiliński, wtedy jeszcze kleryk łomżyńskiego seminarium, uczestniczył w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych w Gietrzwałdzie. I to właśnie tam, w młodym alumnie zrodziło się pragnienie stworzenia warsztatów w rodzimej diecezji. Na pierwsze edycje warsztatów przyciągnęły nazwiska: Piotr Pałka, Hubert Kowalski czy Paweł Bębenek. Do tego grona z czasem dołączyła Ula Rogala z Warszawy i Ola Ptaszyńska z Grajewa. Ta ostatnia – to świadectwo, że warsztaty mogą mieć znaczący wpływ na całe życie.

Ola na warsztatach pojawiła się kilka lat temu, jako gimnazjalistka, grająca na altówce i tak zachwyciła się prowadzeniem chóru i pracą z orkiestrą, że po skończonym liceum, zamiast studiów z altówki, wybrała dyrygenturę i, jak sama przyznaje, jest z tego powodu bardzo szczęśliwa: „Udało mi się połączyć dwie moje pasje i miłości: Boga i muzykę”.

Tę pasję widać szczególnie, kiedy Ola zaczyna pracować za pulpitem, kiedy dyryguje, uczy, poprawia. Ta młoda osoba z uśmiechem na twarzy wprowadza w szczególny klimat śpiewu i modlitwy. Bo, jak zaznaczają wszyscy prowadzący, na warsztatach nie chodzi tylko o to, by super zaśpiewać, ale przede wszystkim, by swoim śpiewem i grą uwielbić Boga.

A tak było podczas poprzednich edycji.

Msza święta to dla uczestników zawsze moment szczególny i wyjątkowy dlatego na każdej mszy św. są elegancko ubrani.

Organizatorzy do udziału w warsztatach zapraszają młodzież, organistów, prowadzących zespoły i schole parafialne, kleryków oraz wszystkich, którym leży na sercu piękno muzyki liturgicznej oraz podnoszenie jej poziomu w naszych kościołach. Zarówno osoby śpiewające jak i instrumentalistów, którzy są szczególnie mile widziani. Wymagane jest ukończenie 14 roku życia. Instrumentaliści: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, obój, trąbka, fagot, waltornia, harfa. Instrumentaliści są proszeni o przywiezienie własnych pulpitów.

Warsztaty odbywać się będą w gmachu Wyższego Seminarium Duchowne w Łomży. Pl. Papieża Jana Pawła II Nr 1.

Formularz zgłoszenia zamieszczony jest na http://bit.ly/zapsy-WLM
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Facebook Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne diecezji łomżyńskiej. (Nr kontaktowy: 668219409 – ks. Rafał Wiliński).
Recepcja czynna będzie w piątek 1.02.2019r. od godz. 8.00.
Warsztaty rozpoczną się w piątek od godz. 9.00.
Przewidziane zakończenie – 3 lutego (niedziela) do godz. 18.00.
Koszt uczestnictwa: 80 zł (nocleg + wyżywienie). Dla instrumentalistów: 60 zł.
Koszt uczestnictwa bez noclegu i wyżywienia: 30 zł.
Należy zabrać ze sobą śpiwór oraz galowe ubranie.
Koszt warsztatów, noclegów i wyżywienia należy pokryć w dzień przyjazdu w chwili zgłoszenia się w recepcji.

Joanna Ekstowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *