TwitterFacebook

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Instytutem Transportu Samochodowego kontynuuje działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na „naszych” drogach. Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

Przypominamy, że prawidłowo działające oświetlenie naszego samochodu pozwala kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę lub innego uczestnika ruchu drogowego. Szczególnie ważne jest to w przypadku dojeżdżania do pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.  Gdy światła są ustawione nieprawidłowo, a dodatkowo panują trudne warunki atmosferyczne i widoczność jest ograniczona, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacyji a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

W czasie trwania działań, w wyznaczonych dniach, tj. 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia bieżącego roku odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Aplikacja Yanosik doprowadzi zainteresowanych akcją do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/

Poruszając się po drodze możemy spodziewać się, że policjanci ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę na światła naszych pojazdów.

PAMIĘTAJMY!!! Okres jesienno-zimowy i związany z nim zmrok, który zapada dużo wcześniej oraz nierzadko trudne warunki atmosferyczne sprzyjają zdarzeniom drogowym. Tym bardziej ważne jest prawidłowe oświetlenie pojazdów, które ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

asp. Krzysztof Kolator

1 komentarz

  1. heniek Odpowiedz

    to niech jutro yanosik prowadzi na stację

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *