RN
TwitterFacebook

Umowa na rozbudowę Muzeum Dom Rodziny Pileckich została podpisana

Zakończyło się postępowanie przetargowe, w wyniku którego Muzeum Dom Rodziny Pileckich dokonało wyboru najkorzystniejszej oferty na zadanie pn. Rozbudowa, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku jednorodzinnego położonego przy ul. Warszawskiej 4 w Ostrowi Mazowieckiej na Muzeum – Dom Rodziny Pileckich wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Białegostoku za cenę 6.073.000,00 złotych. Umowę na realizacji inwestycji podpisała dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pileckich Dorota Socik oraz prezes zarządu firmy wykonawczej Konrad Trzeszczkowski.

Dla Ostrowi Mazowieckiej, dla Muzeum to jest wielkie wydarzenie – powiedział burmistrz Jerzy Bauer. Podkreślił fakt, że Muzeum jest nową instytucją kultury prowadzoną wspólnie przez miasto oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warto dodać, że Muzeum jest dotowane z budżetu państwa kwotą 1 mln rocznie na bieżącą działalność, zaś miasto na jego funkcjonowanie przeznacza 200 tys. zł rocznie. Dodatkowo Ministerstwo Kultury przeznacza na inwestycję 8,3 mln złotych. Burmistrz dziękował za zaangażowanie w projekt powołania Muzeum wiceminister kultury Magdalenie Gawin.

Budowa Muzeum składa się z dwóch etapów, o czym mówiła dyrektor Dorota Socik:

Pierwszy etap, to remont domu rodzinnego żony rotmistrza Witolda Pileckiego, Marii z rodziny Ostrowskich.  Ten etap został już ukończony – powiedziała dyrektor. Po podpisaniu umowy rozpocznie się realizacja II etapu, który będzie polegał na rozbudowie. Od początku powstania Muzeum prowadzi działalność edukacyjno-historyczną, a rozbudowa istniejącego budynku pozwoli na rozszerzenie dotychczasowej oferty. Przed Muzeum też ważny moment zorganizowania wystawy stałej.

Firma z Białegostoku była wykonawcą I etapu inwestycji, związanego z remontem budynku przy ul. Warszawskiej 4, którego inwestorem było miasto.

Z inwestorem współpracowało nam się bardzo dobrze, jestem przekonany, że tak samo będzie z Muzeum – powiedział prezes Konrad Trzeszczkowski.

Firma wykona, obok istniejącego, drugi budynek. Oba będą ze sobą połączone. Prezes zapewnił, że firma będzie prowadziła prace sprawnie, tak by zakończyć całą inwestycję w terminie, czyli do 31 sierpnia 2019 roku.

Podpisanie umowy odbyło się w obecności mediów. Udział w spotkaniu wzięli także – pełnomocnik ds. inwestycji architekt Adam Radomski, mecenas Adam Barbasiewicz, kierownictwo Urzędu Miasta oraz pracownicy Muzeum.

JK/fot.muzeumpileckich.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *