TwitterFacebook

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

„W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot” to hasło Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę. W piątek i sobotę członkowie kół różańcowych spotkają się w Częstochowie po raz siódmy na wspólnej modlitwie, konferencji i czuwaniu.

Skupimy się na naszej patronce – mówi s. Wioletta Ostrowska z redakcji miesięcznika „Różaniec” – Na naszej pielgrzymce różańcowej rozpoczniemy drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Rozważymy duchowość Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Pragniemy, aby nasze pielgrzymowanie w sposób wyraźny nawiązywało do hasła Roku Duszpasterskiego. Warto podkreślić, że zainicjowana przez francuską katoliczkę wspólnota Żywego Różańca działa dziś w prawie wszystkich parafiach Polski. Czuwanie pielgrzymkowe rozpocznie się w piątek 31 maja Apelem jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu, po nim kontemplacja i czas skupienia zakończone Eucharystią o godz. 23:00.

W sobotę spotkanie rozpocznie się o godz. 9:30 wspólną modlitwą, montażem słowno – muzycznym i konferencją ks. Bogdana Michalskiego. Medytację różańcową poprowadzi ks. Stanisław Szczepaniec. Przewidziano również czas na świadectwa i zapoznanie się z Papieskimi Dziełami Misyjnymi. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza święta o godz. 12:00, przewodniczyć jej będzie abp Henryk Hoser, wizytator apostolski w Medjugorje.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *