TwitterFacebook

W Częstochowie modlitwa przebłagalna za zniewagę jasnogórskiej ikony

Na Jasnej Górze w przededniu Święta Matki odprawiona zostanie Msza św. ekspiacyjna za zniewagi Chrystusa i Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony. Będzie to kolejne przebłaganie za akty profanacji wobec Eucharystii w naszych kościołach i Matki Bożej w Jej wizerunkach. Modlitwie na szczycie w najbliższą sobotę, 25 maja, towarzyszyć będą słowa: „Mój Kościół, moja Matka”.

W archidiecezji częstochowskiej od niedzieli trwa nowenna przebłagalna za profanację wizerunku Matki Bożej. W każdej parafii zanoszony jest akt wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Wierni podpisują zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Chcemy wypraszać potrzebną odwagę i świadectwo wiary, aby bronić duchowej tożsamości narodu przez przyczynę naszej Matki i Królowej – podkreśla, zapraszając na Jasną Górę abp Wacław Depo, przewodniczący Komisji Maryjnej Episkopatu Polski.

„W czasie, który obfituje w nasilające się ataki na wspólnotę Kościoła, znaki sakramentalne, nie tylko symbole wiary, zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce na Jasną Górę Zwycięstwa, aby w przeddzień święta Matki przepraszać Boga za ostatnie profanacje i prowokacje wobec wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej i nas jako wspólnoty ludzi wierzących”.

Abp Depo podkreśla, że dziś potrzeba zachowania przez wierzących nie tylko prawdziwej pobożności, ale i odwagi wiary, a wobec nasilających się aktów profanacji katolicy nie mogą milczeć.
Msza św. ekspiacyjna odprawiona zostanie w najbliższą sobotę o godz. 13.00.

Izabela Tyras – Jasna Góra /Vatican News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *