TwitterFacebook

W Ostrołęce przeciwdziałali ubóstwu

W Ostrołęce pomagają potrzebującym. W mieście po raz kolejny zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. W ramach niego na placu przy scenie w centrum miasta rozdawano między innymi ciepły posiłek. Głównym celem organizacji tego wydarzenia jest pokazanie, że w mieście są osoby dotknięte ubóstwem i że można im pomóc.

Celem obchodów tego dnia jest solidaryzowanie się z osobami, które doznają ubóstwa. Pokazanie, że są obok nas osoby, które wymagają pomocy. Jest to też dobry dzień aby zaprezentować ofertę usług, które świadczą placówki pomocy społecznej na terenie miasta OstrołękiElżbieta Mierzejewska-Nicewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

W ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem organizatorzy przygotowali także specjalne punkty, przy których dyżurowali eksperci udzielający porad. Wśród nich byli między innymi: policjant, prawnik, psycholog, terapeuta leczenia uzależnień, ale także ksiądz, który dzielił się swoją wiedzą na temat ubóstwa duchowego.

Jestem w tym miejscu po to aby posłużyć osobom, które doświadczają nie tylko ubóstwa fizycznego, ale tez takiego ubóstwa wewnętrznego, takie osoby, które nie mogą znaleźć Boga, które mają poczucie niegodności, odrzucenia przez kościół – mówi ks. Adam Ulatowski.

Według danych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce na co dzień z pomocy ośrodka korzysta nawet 5 tysięcy osób.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *