TwitterFacebook

Wielka modlitwa za dusze czyśćcowe z Maryją i św. Ojcem Pio

Akcja „Z Maryją i św. Ojcem Pio Czyścimy czyściec” miała w początkowym założeniu dotyczyć wyłącznie czuwania na Jasnej Górze. Okazało się, jednak, że w Polsce i na całym świecie znaleźli się ludzie, którzy zapragnęli modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące, a szczególnie za ofiary masowych mordów i kaźni.

Trudno byłoby obchodzić ten rok jubileuszowy (100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od śmierci ojca Pio) bez uczynienia czegoś dla dusz w czyśćcu cierpiących, skoro święty Ojciec Pio ofiarował za nie całe swoje życie, a cierpiał ogromnie. On zresztą powiedział, że wejdzie do nieba za swoimi duchowymi synami i córkami, najpierw oni, potem on. Takie były podstawy, żeby razem z Ojcem Pio prosić za duszami w Czyśćcu cierpiącymi – mówi mówi brat Zdzisław Duma, kapucyn, inicjator i organizator akcji „Czyścimy Czyściec”.

Zainteresowanie wiernych daleko przeszło oczekiwania organizatorów – w akcję włączyli się misjonarze Polscy działający w różnych częściach świata, a także istniejące tam grupy modlitwy Ojca Pio. W akcji wezmą udział także oddziały Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, róże różańcowe i wiele innych– dodaje br. Zdzisław Duma.

Do akcji „Czyszczenia Czyśćca” włączył się także diecezjalny oddział Akcji Katolickiej, który 22 września w przeddzień wspomnienia Ojca Pio poprowadzi adorację z modlitwą za dusze czyśćcowe i rozważaniami o życiu i nauczaniu o. Pio. Całonocne czuwanie  będzie poprzedzone Mszą św. o godz. 19.00 w Ostrożnym k. Zambrowa.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *