TwitterFacebook

Wigry wspominają św. Jana Pawła II

Koncerty organowe, festiwale folkloru, plenery malarskie i warsztaty kulinarne – to tylko wybrane atrakcje zorganizowane w klasztorze ojców kamedułów na Wigrach. Wszystko z okazji 20 lecia historycznej w tym miejscu wizyty św. Jana Pawła II. Obchody współorganizuje Fundacja Wigry.pro.

Polski Papież przebywał na Wigrach w czerwcu 1999 roku. Spędził dwie noce. W tej długiej pielgrzymce po Polsce Ojciec święty miał chwilę oddechu i przypominało mu się wszystko, co sam przeżywał, gdy przyjeżdżał tutaj z młodzieżą – mówi ks. Jacek Nogowski, prezes Fundacji Wigry.pro.

Jubileusz obchodzony jest cały rok. Otwarte są apartamenty papieskie w Klasztorze Wigierskim, gdzie przebywał Papież. Żyją również świadkowie wydarzeń sprzed dwóch dekad. Pracownicy i ludzie przyjmujący wówczas św. Jana Pawła II, w tym rodzina Milewskich. W ich domu Papież zatrzymał się na rozmowę i krótki odpoczynek. Do dziś przyjmują pielgrzymów, robią zdjęcia, uzupełniają księgi pamiątkowe. Są żywym świadectwem – dodaje ks. Jacek Nogowski.

W sierpniu planowane jest między innymi zainaugurowanie spływu kajakowego szlakiem papieskim, festiwal folkloru i plener malarski. Wcześniej, bo już 20 i 21 lipca chętni mogą wziąć udział w konferencji poświęconej nauczaniu Papieża Polaka, połączonej z wystawą zdjęć. Wykaz wszystkich wydarzeń związanych z pobytem św. Jana Pawła na Wigrach dostępny jest na stronie internetowej Fundacji Wigry.pro.

pd / fot. WP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *