RN
TwitterFacebook

Wileńskie hospicjum na ukończeniu

Budowa jedynego na Litwie hospicjum dziecięcego na ukończeniu. Ośrodek paliatywny noszący wezwanie Błogosławionego ks. Michała Sopoćki ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku, będzie dodatkowym skrzydłem działającego już hospicjum dla dorosłych. 

To już końcówka – mówi Sebastian Jaworowski, jeden z koordynatorów zbiórki na rzecz wileńskiego hospicjum. – Dokończyliśmy instalacje wewnątrz. Posadzki, tynki – wszystko zrobione. Przed nami ostatnia prosta i zdajemy sobie sprawę, że będzie to czas największych wydatków. Każdy, kto stawiał dom, doskonale wie, że finisz potrafi zaskoczyć finansowo. Mamy konkretne rzeczy do kupienia – dodaje koordynator:

Chodzi między innymi o sprzęt opieki paliatywnej i całe wyposażenie związane z sanitariatami. Ostatnie zdjęcia wileńskiego hospicjum prezentowaliśmy w sierpniu, do zrobienia wówczas była klimatyzacja, pokoje były jeszcze puste.

Przestrzeń użytkowa oddziału dziecięcy Hospicjum Błogosławionego Księdza Michała Sopoćki będzie zagospodarowana z myślą o rodzinach pragnących spędzać całe dnie przy chorych, nie będzie problemu z noclegiem. Zbiórka na wileńskie hospicjum trwa. Wybudowanie i wyposażenie placówki to koszt 5 mln zł. Będzie to jedyne na Litwie hospicjum dla dzieci, mogące przyjąć 9 pacjentów. Wszystkie szczegóły dostępne są na posiadającej tłumaczenie w języku polskim stronie internetowej ośrodka.

pd / fot. sj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *