TwitterFacebook

Włącz się w charytatywną akcję Wety i wyślij zdjęcie na konkurs

Weta rozumie, weta pomaga – pod takim hasłem młodzież z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży prowadzi akcję charytatywną, mającą na celu pomoc osobom niepełnosprawnym.

W ramach zaproponowanej przez młodych ludzi akcji mieszkańcy regionu mogą wziąć udział w zbiórce pieniężnej , kiermaszu, loterii i konkursie fotograficznym. Dochód z tych inicjatyw ma zostać przeznaczony na pomoc osobom niepełnosprawnym i sfinansowanie hipoterapii.

Sprawa nie jest prosta, taka konna rehabilitacja dla czterech osób przez pół roku to koszt około 10 tys. złotych dlatego chcemy pomóc naszym koleżankom i kolegom i zebrać potrzebną kwotę – mówi Izabela Bągard organizatorka wydarzenia

Jednym z elementów szeroko zakrojonej akcji jest konkurs fotograficzny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorzy czekają na zdjęcia o tematyce patriotycznej, a związanej z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mogą to być zdjęcia z pikników patriotycznych, marszu niepodległości czy też fotografie patriotycznych murali – mówi Justyna Gomółka, jedna z inicjatorek akcji.

Patriotyczne fotografie można nadsyłać jeszcze tylko do 18 listopada br. na adres: [email protected]. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe m.in. słuchawki, power banki i inne.

Natomiast wielki finał akcji odbędzie się 22 listopada br. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży. Tego dnia rozstrzygnięty zostanie konkurs fotograficzny. Uczniowie przygotują też kiermasz ciast, sklepik z ozdobami świątecznymi i loterię z nagrodami. Można też będzie zobaczyć pokaz musztry kelnerskiej, Wydarzenie umilą występy zespołów wokalnych i tanecznych.

BB/JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *