TwitterFacebook

Wolność, zdrowie i profilaktyka. III Dzień Rodziny w Hodyszewie

Rozmowy o zdrowiu, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, gry, zabawy, konkursy dla rodzin i mnóstwo innych atrakcji przewidziane jest w ramach Dnia Rodziny.

Wielki familijny piknik odbędzie się niebawem w Hodyszewie. To trzecia edycja chrześcijańskiej familiady na świeżym powietrzu. Główną ideą jest kultywowanie wartości rodzinnych i powrót do wspólnotowych form spędzania czasu. Nie sposób zliczyć wszystkie przygotowywane atrakcje. Przewidzieliśmy również rękodzieło i kuchnię regionalną, a nawet loterię z nagrodami – mówi ks. Jacek Zakrzewski, prezes Fundacji „Pojednanie” organizującej wydarzenie. Duchowny dodaje, że pierwsza edycja pokazała ogromną potrzebę inicjowania spotkań nastawionych na wartości rodzinne. Pomocy przy organizacji udzielają lokalne wspólnoty parafialne, między innymi Odnowa w Duchu Świętym, Legion Maryi, Sychar, grupa biblijna a nawet schola. Impreza będzie miała charakter bezalkoholowy.

Środki zebrane w trakcie pikniku zostaną przekazane na prace wykończeniowe Ośrodka Terapeutycznego dla Uzależnionych i Pomocy Rodzinie w Hodyszewie. Powstaje on w miejscu przebudowywanej właśnie szkoły, projekt jest koordynowany przez Fundację „Pojednanie”. III Dzień rodziny w Hodyszewie odbędzie się w niedzielę 14 lipca. Początek o godzinie 12:00 Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *