TwitterFacebook

Wolontariuszka z naszej diecezji dotarła do Afryki! [FOTO]

Po uroczystym posłaniu przyszedł czas na działanie. Anna Borkowska pochodząca z parafii Piątnica jest już w Afryce. W stolicy Zambii – Lusace, spędzi najbliższy rok, pracując z dziećmi w miejscowej szkole, prowadzonej przez siostry Salezjanki. Tuż po dotarciu na placówkę umieściła na swoim blogu taki oto wpis:

Ja WIEM, których wybrałem – takie zapewnienie usłyszałam w Ewangelii 26 kwietnia, w dniu w którym słowa z Ewangelii dnia były mi szczególnie bliskie . Tylko jak wierzyć tym słowom Jezusa spisanym przez Świętego Jana, skoro na każdym kroku napotykam na swoje słabości? Nie jedna i nie dwie sytuacje w których emocje biorą górę, pokazują mi jak słabym człowiekiem jestem, ile jest we mnie pychy, niecierpliwości, lenistwa… Jezus jednak jest wierny swojemu słowu. I wybrał właśnie mnie do tej konkretnie misji. City of hope to miejsce w którym zapewne doświadczę wielu słabości – tych fizycznych związanych z innym klimatem, z ograniczeniami ludzkiego organizmu, z problemami z komunikacją ale także tych duchowych. Wiem jednak, że Bóg jest wierny swoim słowom a przecież powiedział MOC W SŁABOŚCI SIĘ DOSKONALI. Ufam głęboko, że ON chciał właśnie mnie, właśnie tu i właśnie teraz. Nie pozostaje mi nic innego jak zawołać JEZU UFAM TOBIE i z uśmiechem rozpocząć moją roczną misję w Lusace – tuż po dotarciu do Afryki napisała na swoim blogu Anna Borkowska.

Anna zapragnęła wyjechać na misje po spotkaniu z osobami z Międzynarodowego Wolontariatu Misyjnego Don Bosco, podczas Pieszej pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Do wyjazdu przygotowywała się przez dwa lata, uczestnicząc w spotkaniach formacyjnych prowadzonych przez Warszawską siedzibę Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. W rocznej misji w Afryce Anna będzie pomagała w prowadzeniu szkoły. Będzie uczyła matematyki, opiekowała się dziećmi i animowała im wolny czas.

Beata Borkowska, fot. Salezjański Ośrodek Misyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *