TwitterFacebook

Wydawnictwo Spes i redaktor Anna Skiepko odebrali nagrody Feniks 2019

W dniach od 4 do 7 kwietnia 2019 r. już po raz 25 w Warszawie odbyły się Targi Wydawców Katolickich. Kluczowym akcentem Targów jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, która w tym roku wręczona została po raz 21. Wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 350 tytułów.

Uroczystego wręczenia nagród dokonano w sobotę wieczorem w katedrze polowej Wojska Polskiego. Wśród nagrodzonych, nagrodę Feniksa 2019 w kategorii „Kościół wobec współczesności” otrzymała książka wydana przez Wydawnictwo Spes „Chrystus jest zawsze nowoczesny. O Kościele, Zbawieniu, historii i współczesności z kardynałem Gerhardem L. Müllerem rozmawia Paweł Lisicki”.

W imieniu wydawnictwa nagrodę odebrał ks. dr Tomasz Olszewski, który stwierdził, że dla naszego niewielkiego wydawnictwa w stosunku do innych wydawnictw katolickich jest to niesamowite wyróżnienie. Ta nagroda pokazuje też sens pracy, sens pokazywania, sens odkrywania pewnych prawd i uwieczniania ich w książkach i to co przede wszystkim głosi kard. Müller i to co udało się nam zarejestrować dzięki współpracy z red. Pawłem Lisickim przyniosło owoc. I myślę, że nie tylko owoc w postaci Feniksa ale owoc duchowy i zrozumienia tematów Kościoła w tych, którzy po tą książkę sięgnęli – mówił ks. Tomasz Olszewski.

W recenzji nagrodzonej książki możemy przeczytać, że to „ważna opowieść o kwestiach poruszanych w codziennym społeczno-religijnym dyskursie nieco rzadziej, jak konieczność wiary do zbawienia, powszechność odkupienia grzechów czy losy człowieka po śmierci. Autor wywiadu prezentuje także poglądy kardynała Gerharda Müllera na tematy takie jak przyczyny wiary, sposoby na jej umacnianie, ekumenizm, idei i znaczenia papiestwa dla Kościoła powszechnego”.

Natomiast Nagrodę Małego FENIKS 2019 odebrała red. Anna Skiepko, którą kapituła nagrody doceniła za popularyzację czytelnictwa! (rozmowa z Anną Skiepko „Są domy, w których nie ma ani jednej książki”.)

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *