TwitterFacebook

Wypadkowy piątek na drogach w regionie

Wypadkowy początek weekendu na drogach w regionie. Do szpitali trafiło 10 osób, w tym pięcioro dzieci. W wypadku pod Wyszkowem rannych zostało sześć osób, w tym troje dzieci,natomiast w zdarzeniu na drodze krajowej nr 61 między Łomżą a Miastkowem ucierpiały cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

Kilka minut po godzinie 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie K-62 w kierunku Serocka w miejscowości Kręgi Nowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 34-letnia mieszkanka Chotomowa kierując osobowym VW Sharan nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego kierowanym przez 46-letnią mieszkankę gminy Wyszków, czym doprowadziła do uderzenia w tył pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami były trzeźwe. W wyniku wypadku drogowego sześć osób w tym trójka dzieci w wieku od 2 do 7 lat trafiło do szpitala.

Do wypadku na drodze krajowej nr 61 w okolicach miejscowości Grzymały Szczepankowskie (między Łomżą a Miastkowem) doszło około godziny 18:00. W jego wyniku cztery osoby, w tym dwoje dzieci, trafiły do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była brawura kierowców i wyprzedzanie na trzeciego.

Policja niezmiennie apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie zdrowego rozsądku na drogach. Trwają wakacje, a to wiąże się ze wzmożonym ruchem pojazdów. Dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków to jeden z podstawowych elementów bezpieczeństwa na drodze.

Opr. mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *