TwitterFacebook

Z dobrą nowiną i akordeonem dotarli do Domu Biskupiego [FOTO]

Kolędnicy misyjni z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem odwiedzili biskupa Janusza Stepnowskiego, prezentując specjalnie przygotowane na tę okoliczność jasełka.

Młodzi z koła misyjnego prowadzonego przez Czesławę Okurowską zadbali o odpowiednie stroje, instrumentarium i podział ról. Opiekę duszpasterską pełnił tu ks. Serafin Kaliszewski. Już w progach przywitano pasterza diecezji gromkim „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”, po czym rozległ się dźwięk akordeonu i rozpoczęto inscenizację. Biskup Janusz Stepnowski nie krył wzruszenia: Przygotowali piękny program, niemal musical. Zaśpiewali wspaniale, do tego zagrali na instrumentach. Są bardzo zdolni i życzę im, żeby nadal rozwijali swoje talenty zgodnie z wolą Bożą.

Młodzi otrzymali od gospodarza słodkości i ofiarę, wręczając od siebie symboliczną bombkę misyjną i dziękując za serdeczne przyjęcie. Nasze koło misyjne spotyka się raz w miesiącu. Kolędując, zbieramy pieniądze na dzieci z Afryki. Jesteśmy zadowoleni, że przynajmniej w taki sposób możemy pomóc komuś po drugiej stronie świata. Oni są tacy sami jak my, ale na pewno żyje im się gorzej. Musimy sobie pomagać, aby każdy był szczęśliwy – mówi Karolina Gołaś.

Kolędowanie misyjne jest projektem realizowanym w całej Polsce pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Tegoroczne ofiary z kolędy przeznaczone zostaną na potrzeby ubogich dzieci z Rwandy i Burundi, poprzednio pomoc trafiła do Syrii i Libanu. Według danych, w ubiegłorocznej akcji misyjnego kolędowania wzięło udział około 40 tys. dzieci.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *