RN
TwitterFacebook

Za oszczędność i produkcję energii Kolno dostało nagrodę

15 tysięcy nagrody dla Kolna. Miasto znalazło się wśród sześciu laureatów nagrodzonych w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Kapituła konkursu wysoko oceniła działania Kolna na rzecz wspierania i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej i przyznała miastu tytuł „Samorząd przyjazny energii”. – Od lat stawiamy na oszczędną energię, sporo działań już udało nam się wdrożyć – podkreśla burmistrz Andrzej Duda.

Miasto na wszystkich budynkach użyteczności ma panele fotowoltaiczne, budynki również są ocieplone co wpływa dużą oszczędność. – Na terenie miasta znajduje się również elektrownia słoneczna, o sporej mocy. Swojego czasu była to największa farma w Polsce, bo o mocy ponad 1,8 MW. To jest farma firmy prywatnej, ale zlokalizowana na miejskim gruncie, który dzierżawimy. Do budżetu miasta wpływają pieniądze za dzierżawę i podatki. Mamy również ogromna moc w przeliczeniu na jednego mieszkańca jak połączymy te wszystkie źródła i myślę, że m.in. dzięki temu dostaliśmy to wyróżnienie – wyjaśnia burmistrz Andrzej Duda.

Laureatom przyznano statuetki oraz granty inwestycyjne o wartości 15 tysięcy złotych, które będzie można przeznaczyć na projekty poprawiające bezpieczeństwo dostaw energii oraz komfort życia i pracy mieszkańców.

Oprócz Kolna nagrodę otrzymały: Kleszczewo, Kępno, Kaczory, Ochotnica Dolna i Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *