RN
TwitterFacebook

Zakończyły się Ewangelizacyjne Dni Młodych

Miłość Boża była jednym z głównych tematów zakończonych w niedzielę Ewangelizacyjnych Dni Młodych. Odbywały się od czwartku 15 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży pod hasłem „Ty wiesz, że Cię kocham”.

W czterodniowych warsztatach wzięło udział 15 osób, które brały udział we wspólnej modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego, dzieleniu się świadectwem wiary i słuchaniu  konferencji prowadzonych przez ks. Teodora Sawielewicza. Na pomysł zaproszenia charyzmatycznego kapłana do Łomży wpadł ks. Bartosz Brzostowski: W życiu nie ma przypadków, a facebook stanowi świetne narzędzie ewangelizacji. Przeglądając portale społecznościowe, natrafiłem na ks. Teodora, jego myśli i grafiki. Obejrzałem Teobańkologię – specjalny kanał, na którym rekolekcjonista prowadzi modlitwę na żywo. Nawiązaliśmy współpracę, która zaowocowała obecnością ks. Teodora Sawielewicza w Łomży.

Duchowny poprowadził również wpisany w Ewangelizacyjne Dni Młodych sobotni Wieczór Chwały w łomżyńskim kościele pw. św. Brunona z Kwerfurtu. Ewangelizacyjne Dni Młodych zainicjowani 7 lat temu członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ideą było stworzenie weekendowych rekolekcji, które zgromadzą młodych na modlitwie. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *