TwitterFacebook

Kalendarz wydarzeń

Kwi
27
pt
Akademia Wycinanki Kurpiowskiej
Kwi 27@11:00 – Gru 27@12:00
Cze
21
czw
Piknik rodzinny ,, ,,Razem zakręceni bezpieczeństwem nad wodą”
Cze 21@12:00
Piknik rodzinny ,, ,,Razem zakręceni bezpieczeństwem nad wodą”

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci z Ostrołęki już w czwartek wspólnie z innymi służbami mundurowymi oraz instytucjami zapraszają wszystkie dzieci i młodzież na plażę miejską, gdzie zostanie zorganizowany piknik ,,Razem zakręceni bezpieczeństwem nad wodą” promujący bezpieczeństwo w tym zakresie.

Już tylko kilka dni pozostało uczniom do wyczekanych wakacji. Policjanci z Ostrołęki przed upragnionym wypoczynkiem przeprowadzili setki spotkań z dziećmi i młodzieżą dotyczących bezpieczeństwa w tym szczególnym dla nich zakresie. Dotyczyły one wielu obszarów, m.in. bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, w internecie, w przypadku kontaktu z osobami obcymi oraz bezpieczeństwa nad wodą.

Chcąc jak najlepiej uświadomić dzieci i młodzież na zagrożenia jakie mogą ich spotkać podczas letniego wypoczynku Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Państwowa Straż Pożarna, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce, Ochotnicza Straż Pożarna , Straż Miejska, Nadleśnictwo Ostrołęka, Polski Związek Łowiecki,  Państwowa Straż Rybacka, Klub Strzelecki ,, Obrońca” w Troszynie, WORD, Grupa Ratownicza Nadzieja, WOPR, OCK oraz Szkoła Podstawowa nr 5 już w czwartek o godzinie 12:00 zapraszają wszystkich, dla których ważne jest bezpieczeństwo na plażę miejską, gdzie odbędzie się piknik ,,Razem zakręceni bezpieczeństwem nad wodą”.

Patronat nad akcją objął także Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski oraz Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł.

Policyjne pościgi łodzią motorową, symulacja wypadku drogowego, pokaz tresury psów, pokaz ratownictwa wodnego, zabawy animowane i nagrody – to jedne z wielu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych przez organizatorów.

Do wygrania będą także wspaniałe nagrody, jedną z nich dzięki wparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce będzie rower.

Festyn rozpocznie się o godzinie 12:00 zapraszamy serdecznie wszystkie szkoły i przedszkola z terenu miasta i powiatu ostrołęckiego, jak również całe rodziny i przyjaciół! Do zobaczenia!

Wernisaż wystawy prac powstałych w Pracowni Plastycznej przy Scenie Kotłownia
Cze 21@17:30
Wernisaż wystawy prac powstałych w Pracowni Plastycznej przy Scenie Kotłownia

Pracownia Plastyczna działająca przy Scenie Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej, zaprasza na pierwszy wernisaż podsumowujący działalność pracowni za okres kwiecień – czerwiec 2018. Będzie można zobaczyć prace uczestników zajęć prowadzonych przez Annę Pieńkos. Na wernisaż zapraszamy w czwartek 21.06.2018 o godz. 17.30. Prace będzie można oglądać w foyer teatru do 1.07.2018.

Cze
22
pt
VI Grajewska Biesiada Literacka
Cze 22@17:00
Cze
23
sob
X Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego. XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych
Cze 23 – Cze 24 całodniowy
X Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego. XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Szepietowie

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na X Ogólnopolska Wystawę Bydła Hodowlanego, XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbędą się 23 – 24 czerwca 2018 roku. W tym roku Wystawa będzie miała wyjątkowy charakter ponieważ do Szepietowa przyjadą hodowcy bydła mlecznego z całej Polski. Jej ogólnopolski charakter da możliwość porównania dorobku hodowlanego podlaskich rolników z rolnikami z innych części kraju. W ramach Regionalnej Wystawy będziemy mogli zobaczyć wiele innych zwierząt: bydło mięsne, konie, owce, kozy, króliki, drób hodowlany i użytkowy, spośród których zostaną wybrane najpiękniejsze okazy.

Kilka dni wcześniej rusza kolejna edycja Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców, której finał odbędzie się w piątek. Jest to niezwykłe doświadczenie dla młodych ludzi, którzy interesują się sztuka fitterską. Otrzymają dużą dawkę wiedzy o pielęgnacji i oprowadzaniu zwierząt podczas wystaw, co od razu będą mogli wykorzystać w praktyce.

Najmłodsi, w wieku 8– 10 lat, również będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami w konkursie „Młodzi hodowcy”. Emocje, które będą towarzyszyły młodym uczestnikom zapewne zapadną im w pamięci na długie lata.

Głównymi bohaterami Wystawy są zwierzęta hodowlane, które są atrakcja dla hodowców oraz wszystkich interesujących się tą tematyką. Nie są to jednak jedyne atrakcje. Wszystkich lubiących poznawać nowe smaki lub po prostu dobrze zjeść zapraszamy na degustację mięsa wołowego, jagnięcego oraz końskiego. Bogatą ofertę targową zaprezentują producenci maszyn rolniczych będzie możliwość obejrzenia z bliska dużej ilości sprzętu rolniczego największych na rynku producentów. Będą również wystawcy z branży paszowej, środków ochrony roślin, genetyki, sprzętu mleczarskiego. Tradycyjnie ofertę targowa wzbogacą stoiska z twórczością ludową, oraz z regionalnymi podlaskimi przysmakami kulinarnymi.

Będzie również możliwość uczestnictwa w pokazie tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego. Pracownik Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprezentuje cały proces powstawania biopaliwa. Na Polu Doświadczalnym PODR Szepietowo odbędą się Dni Pola. Będzie możliwość obejrzenia unikalnej kolekcji ponad 350 odmian roślin uprawnych – zbóż, kukurydzy, traw oraz roślin strączkowych i oleistych. Specjaliści z PODR Szepietowo doradzą i zaprezentują przeprowadzane na polach doświadczenia nawozowe, odmianowe i z ochroną roślin.

Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych będą nasi doradcy. Zapraszamy do namiotu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, gdzie będzie można skorzystać z doradztwa rolniczego. W swych punktach informacyjnych będą również pracownicy MRiRW oraz wszystkich agencji związanych z branża rolniczą: ARiMR, KOWR, KRUS będzie tam można uzyskać wszystkie potrzebne informacje.

X Ogólnopolska Wystawę Bydła Hodowlanego, XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Dni z Doradztwem Rolniczym Honorowym Patronatem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Zapraszamy do Szepietowa

Krzysztof Kuteszko

PROGRAM

Piątek, 22 czerwca 2018 r.

15.00 Finał V Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców

Sobota, 23 czerwca 2018 r.

8.00-12.30 Wycena bydła mlecznego i mięsnego, koni, owiec, drobiu i królików rasowych

12.30 Wybór superczempionów

13.00 Uroczyste Otwarcie X Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, XXV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, IV Ogólnopolskiej Wystawy Drobiu Hodowlanego i Użytkowego im. Adama Medykiewicza, VI Ogólnopolskiej Wystawy Królików Rasowych,

Ogłoszenie wyników wyceny bydła mlecznego, mięsnego, koni, owiec, drobiu i królików rasowych

14.00 Wręczanie nagród przez samorządy, sponsorów i firmy

Niedziela, 24 czerwca 2018 r.

Ołtarz polowy przed budynkiem zakładowym

9.00 Msza Święta Polowa

10.30 Powitanie gości

11.00 Pokaz Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców

11.30 Konkurs „Młodzi hodowcy”

12.00 Wystąpienia okolicznościowe, odznaczenia

13.00 Prezentacja zwierząt – superczempionów, czempionów oraz wręczanie pucharów i nagród hodowcom

14.30 Prezentacja zwycięzców konkursów: „Hit Wystawy”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko”, „Hit publiczności”

16.00 Oficjalne zamknięcie Wystawy

W programie również

  • Centralne stoisko informacyjno-promocyjne MRiRW oraz podległych agencji (ARiMR, KOWR, KRUS)

  • Dni Pola

  • Doradztwo rolnicze

  • Promocja wołowiny

  • Promocja jagnięciny

  • Promocja koniny

  • Pokaz tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego

  • Stoiska twórców ludowych

  • Konkurs „Polska Smakuje”

  • Ekspozycja targowa maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej

 

Święto 9 PSK
Cze 23@10:45 – 18:00
Biało-czerwony bieg dla Niepodległej
Cze 23@15:15

Od lat na początku wakacji Klub Sportowy Maratonka Grajewo organizuje Bieg Rodzinny. W tym roku obchodzimy 100 – lecie Odzyskania Niepodległości i wyjątkowo odbędzie się on w nieco innej formule. Będzie to Biało – Czerwony Bieg Niepodległości” w ramach odchodów Święta 9 PSK w Parku Miejskim przy ul. Wojska Polskiego.

Uczestnicy pobiegną na dystansie ok. 1 000 m wokół Parku, a obowiązuje biało-czerwony strój. Udział mogą wziąć wszyscy chętni, bez względu na wiek. Na mecie nie będzie żadnej klasyfikacji i nie będzie mierzony czas. Liczy się tylko udział.

Początek biegu w sobotę 23 czerwca o godz. 15.15. Nie ma zapisów, a chętni po prostu przychodzą na linię startu.

KS MARATONKA

Baroque Space – Muzyczne wieczory u Lutosławskich
Cze 23@18:30
Baroque Space – Muzyczne wieczory u Lutosławskich

W sobotę 23 czerwca 2018 roku o godzinie 18:30 w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu Muzyczne wieczory u Lutosławskich, którego organizatorem jest Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Tym razem wystąpi Duo Roszkowski w składzie: Adam Roszkowski (skrzypce) i Jan Roszkowski (wiolonczela). Wstęp wolny.

Adam Roszkowski to skrzypek, kameralista, działający również na płaszczyźnie muzyki elektronicznej i improwizowanej. W ostatnich latach był solistą Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Koncertował między innymi z Filharmonią Białostocką, Filharmonią Gorzowską, Carloforte Festival Orchestra oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną wykonując koncerty skrzypcowe Mozarta, Saint-Saensa, Wieniawskiego jak również wielkie dzieła Ravela, Chaussona, Williamsa i Halvorsena. Ponadto współpracował z amerykańskim perkusistą i kompozytorem Seanem Noonanem, z którym tworzył projekt „A Gambler’s Hand” na perkusję i kwartet smyczkowy. Owocem polsko-amerykańskiej przyjaźni były dwie europejskie trasy koncertowe, o łącznej liczbie 50 koncertów w całej Europie. Projekt sponsorowany był przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie. „A Gamblers Hand” to muzyczno – teatralne przedstawienie łączące brzmienia elektrycznie zmodyfikowane z brzmieniami akustycznymi. Jest absolwentem filii Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Konserwatorium Królewskiego w Brukseli, które ukończył z wyróżnieniem (grande distinction) w klasie Prof. Adama Korniszewskiego.

Jan Roszkowski to wiolonczelista, kompozytor wykształcony w duchu muzyki klasycznej, który porusza się również w innych gatunkach od jazz/rock po awangardową muzykę improwizowaną. W listopadzie 2012, zadebiutował jako solista w Steinway Hall w Nowym Jorku, a miesiąc po wiolonczelowym debiucie podczas XIV Festiwalu Chopin & Friends, odbyła się oficjalna premiera pierwszego utworu artysty The Aquarian Age, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem publiczności na Manhattanie. Jan poświęca coraz więcej czasu na komponowanie i jest w trakcie pisania muzyki do swojego pierwszego filmu fabularnego „Defekt Serca” w reż. Bogdana Kozuli, którego premiera odbędzie się w 2017 roku. Laureat stypendiów Hans & Klara Bauer oraz Fulbrighta. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i Manhattan School w Nowym Jorku, gdzie studiował wiolonczelę, kompozycję oraz improwizację. Zdobywca 3 nagrody na XXVII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu oraz 1 nagrody na Konkursie Kameralnym w Warszawie. Występował na festiwalach : EFG London Jazz Festival, 26th Vilnius Jazz Festival (Wilno), XIV Chopin & Friends Festival (Nowy Jork) oraz Delemont Jazz Days (Szwajcaria).

W programie koncertu dzieła m.in. Johanna Pachelbela, Johanna Georga Albrechtsbergera, Jana Sebastiana Bacha, Reinholda Gliera.

Koncert odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2018 roku o godzinie 18:30 w Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38. Wstęp wolny.

Cze
24
nie
Mistrz i Małgorzata
Cze 24@15:00
Cze
26
wt
Projekcja filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry”
Cze 26@17:00