RN
TwitterFacebook

Harcerze sprzątali najbardziej zaniedbane groby [FOTO]

W sobotę (29.10) harcerze z Hufca ZHP w Kolnie brali udział w „Akcji Pomniki” na cmentarzu komunalnym w Kolnie, potocznie zwanym przez mieszkańców „starym cmentarzem”. W przeszło czterogodzinnej akcji harcerze sprzątali najbardziej zaniedbane groby. Młodzieży udało się uporządkować trzydzieści pięć pomników. Większość prac dotyczyła zgrabiania liści z i wokół grobów. Prace jednak utrudniały rośliny obficie porastające groby, do których usunięcia niezbędne były narzędzia ogrodowe. Harcerze pozbierali też stare, pęknięte znicze i inne śmieci z terenu cmentarza.

W tym roku harcerze z kolneńskiego hufca pomagali porządkować groby trzech księży proboszczów z parafii w Kolnie. Swoje prace prowadzili także przy grobie Komendanta Obwodu Armii Krajowej Śmiałowo Stanisława Milewskiego ps. „Śmiały”.

W ramach „Akcji Pomniki” porządkowane były również groby na starym cmentarzu w Stawiskach, a zajęli się tym harcerze z miejscowej próbnej drużyny działającej przy parafii św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach.

Oliwa Fankulewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *