TwitterFacebook

Iskra – pierwsza powieść serii Drogi do wolności

JEDNA RODZINA, TRZY SIOSTRY, WSPÓLNE MARZENIE
Lato 1914
Siostry Biernackie z matką wracają z Lanckorony do Krakowa. W powietrzu wiszą zmiany, mówi się o wojnie. Tymczasem one przeżywają swoje pierwsze miłości, pasje i rozczarowania. Lala nie może przestać fantazjować o lotniku Ludwigu, Marynia nieustannie myśli o Szymonie, a Alina udziela lekcji polskiego tajemniczemu Austriakowi Grasnickowi. Jeszcze nie wie, że ten człowiek sprawi, iż ustalony w ich rodzinie porządek runie jak domek z kart. Nadchodzi czas, by siostry wzięły sprawy we własne ręce i zmierzyły się z nękającymi rodzinę demonami przeszłości.
Iskra to pierwsza część ośmiotomowego cyklu Drogi do wolności, w którym historia odzyskiwania przez Polskę niepodległości przenika się z opowieścią o wzlotach i upadkach, sukcesach i rozczarowaniach, radościach i dramatach kilku pokoleń kobiet.
Losy Lali, Maryni, Aliny i innych bohaterów Iskry będzie można śledzić już od najbliższej jesieni w serialowej produkcji TVP Drogi wolności.
Seria Drogi do wolności powstaje w ramach uświetnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zrodziła się ze swego rodzaju poczucia obowiązku wobec ludzi, którzy odeszli.

Stanisław Krzemiński, Iskra, Wydawnictwo Znak, Kraków 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *