RN
TwitterFacebook

Kolno: Wiktoria Czerwińska debiutuje muzyczną wiadomością do swoich rówieśników

Już wkrótce w serwisie Spotify zadebiutuje pierwszy autorski utwór 14-letniej Wiktorii Czerwińskiej z Kolna. Utwór „Miękki błękit” jest odpowiedzią na zawiść z jaką się spotyka ze strony swoich rówieśników. 

Stwierdziłam, że przeszłam już etap milczenia i nadszedł moment, w którym chciałabym podzielić się ze światem moją historiąmówi Wiktoria Czerwińska.Za pośrednictwem piosenki wysyłam jasną wiadomość do wszystkich, otaczających mnie fałszywych osób: Wasze kłamstwa i fałsz sprawiły tylko, że po tylu latach jestem jeszcze silniejsza – dodaje wokalistka.

Nastolatka to skromna, niepozorna dziewczyna z Kolna. 14-latka jest laureatką wielu festiwali i przeglądów piosenki w Polsce. Jak mówią jej rodzice, śpiewa od małego, a swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od… „tupania nóżką w Kościele”.

„Miękki błękit” jest totalnie w moim stylu. Piosenka muzycznie jest prosta i lekka, a przesłanie ukryte w tekście jest z kolei bardzo „ciężkie” i emocjonalne – opisuje Wiktoria. – Od początku chciałam, aby aranżacja utworu nie przytłoczyła mojej barwy głosu i przekazu, który już od dawna leżał mi na sercu i bardzo chciałam go wykrzyczeć – tłumaczy.

Piosenka jest autorstwa songwriterki Dee oraz producenta Patricka Multana i powstała w ramach współpracy z warszawskim inkubatorem artystycznym dla wokalistów Delphy Records. – Tworzenie utworu zajęło parę miesięcy. Na początku nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak wymagające jest pisanie i nagrywanie własnego utworu, ale efekt finalny jest naprawdę świetny. Dzięki wytwórni Delphy Records bardzo dużo dowiedziałam się na temat produkcji utworów, zasad pisania tekstów i poruszania się po social media – zaznacza młoda artystka.

Pierwsza autorska piosenka Wiktorii Czerwińskiej pt. „Miękki błękit” ukaże się na Spotify, Tidal, Apple Music, Deezer i innych platformach cyfrowych w środę, 21 sierpnia. Utworu można posłuchać tutaj. 

oprac. pg

1 komentarz

  1. Lukasz Odpowiedz

    I co to ma byc?porazka tylko nie mysl by na eurowizje z tym niewypalem wystartowac??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *