RN
TwitterFacebook

Nadzieja w Chórze – II edycja. Zapisy!

Ruszyły zapisy na II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej w Tykocinie! Po wielkim sukcesie pierwszej edycji nie było wątpliwości, że wydarzenie powinno wpisać się ponownie w pejzaż kulturalny Tykocina i regionu. Tak się stanie 18 maja.

Na ubiegłoroczne zaproszenie odpowiedziały między innymi chóry z Białegostoku, Warszawy, Łodzi i Wrocławia. Znakomicie zaprezentowały się też składy wokalne bliższego regionu: Łomża, Suwałki, Pisz i Siedlce. Publiczność zgromadzona w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie mogła wysłuchać dzieł skomponowanych przez najwybitniejszych twórców, takich jak Henryk Mikołaj Górecki, Giovani Pierluigi da Palestrina, Stanisław Moniuszko. Kogo możemy się spodziewać w tegorocznej edycji?

Tego jeszcze nie możemy zdradzić, ponieważ zbieramy zgłoszenia – mówi Elżbieta  Kossakowska z grona organizacyjnego Konkursu i dodaje, że zmagania będą odbywać się w siedmiu kategoriach: chóry jednolite, parafialne, mieszane, kameralne, młodzieżowe, dziecięce i senioralne. Stawiamy na różnorodność, ponieważ zależy nam, aby konkurs integrował różne środowiska i był okazją do wymiany doświadczeń. Pomagamy również w promocji regionu – podsumowuje Elżbieta Kosakowska.

Chóry zainteresowane udziałem w II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze” powinny między innymi przygotować nagrania dwóch przykładowych wykonywanych przez siebie utworów oraz nuty tych dzieł, które planują zaśpiewać w Tykocinie.

Dokładny regulamin i szczegóły dostępne są na stronie internetowej Konkursu. Jest o co walczyć, na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz specjalne – między innymi za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego. Organizatorem głównym wydarzenia jest Radio Nadzieja. Patronat honorowy nad wydarzenia objął bp Janusz Stepnowski. Zgłoszenia do 30 marca.

pd / fot. archiwum RN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *