TwitterFacebook

Premiera „Doktora Żywago” w OiFP w Białymstoku

Dziś w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku odbędzie się polska premiera musicalu „Doktora Żywago” z muzyką Lucy Simon, w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

Obsada musicalu to artyści z wielkim doświadczeniem i wspaniałymi głosami. W roli tytułowej Jurija Żywago wystąpią Rafał Drozd i Łukasz Zagrobelny, w roli Lary – Agnieszka Przekupień, Paulina Janczak i Anna Gigiel. Musical „Doktor Żywago” to nie tylko wspaniała osada, ale też wyjątkowe rekwizyty: Mamy stuletni karabin maszynowy który był wykorzystany w wojnie i ten karabin maszynowy został przerobiony na karabin sceniczny i jest wykorzystywany przy tym spektaklu – mówi Damian Tanajewski dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Niezwykła obsada, rekwizyty, scenografia, to wszystko pozwala widzowi na przeniesienie się w czasy wojny: Ten spektakl przenosi dosłownie w magiczny świat, jeśli państwo przyjdą na widownię, to poczujecie się jak w kinie 5D, albo właściwie tak jakbyście byli na froncie, w salach balowych, poczujecie się jakbyście byli w tamtej rzeczywistości, w 1917 r. podczas rewolucji październikowej – przekonuje i zaprasza do odwiedzenia opery w Białymstoku Damian Tanajewski.

Scenom spektaklu  towarzyszyć będą niesamowite efekty specjalne, które mogą efektownością przebić słynne spadanie żyrandolu w „Upiorze w operze”

„Doktor Żywago” to jedna z najpiękniejszych w literaturze światowej opowieści o miłości w czasach rewolucji. Pełne emocji, ponadczasowe „love story” oczarowuje i porusza do głębi kolejne pokolenia fanów. Zawiłe losy tytułowego bohatera lekarza, poety – Jurija Żywagi i jego kochanki Lary Guichard rozgrywają się na tle historycznych przemian Rosji – od początku XX wieku, przez rewolucję lutową i październikową, wojnę domową aż do lat trzydziestych XX w. Musical, którego polską premierę przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska jest adaptacją nagrodzonej literackim Noblem powieści Borysa Pasternaka – przez wiele lat zakazanej w sowieckiej Rosji – czytamy na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

AM/.oifp.pl/fot.oipf 

Damian Tanajewski, dyrektor OiFP

Damian Tanajewski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej był gościem w Radia Nadzieja programie „Na czasie”:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *