RN
TwitterFacebook

Rusza nowy sezon w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Repertuar zapowiada się bardzo ciekawie. Sezon otworzy znakomity musical ,,Doktor Żywago”. Poza tym będzie wiele koncertów i kilka premier.

Już pierwszego września na Dużą Scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej powraca musical ,,Doktor Żywago” na podstawie powieści noblisty, Borysa Pasternaka. – Jest to historia pokazująca samotność i ogromną potrzebę miłości oraz zachowania własnej tożsamości w czasach rosyjskiej rewolucji – mówi Joanna Dolecka, rzecznik prasowy Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Na scenie zobaczymy między innymi Agnieszkę Przekupień, odtwórczynię roli Lary Antipowej. W roli doktora Żywago wystąpią na zmianę Łukasz Zagrobelny i Rafał Drozd. Reżyserem spektaklu jest Jakub Szydłowski, a kierownikiem muzycznym Grzegorz Berniak.

W tym roku aż trzech artystów i realizatorów tego musicalu zostało nominowanych do prestiżowej nagrody imienia Jana Kiepury. Wśród nich jest Mariusz Napierała, autor scenografii, Anna Chadaj, która stworzyła ponad 500 kostiumów oraz odtwórczyni roli Lary – Agnieszka Przekupień.

W rozpoczynającym się właśnie sezonie artystycznym Opery i Filharmonii Podlaskiej na widzów czekają premiery spektakli i dużo koncertów. Już za miesiąc rozpoczną się próby do opery Giacomo Pucciniego ,,Turandot”. Premiera opery jest przewidziana na siódmego grudnia.

Drugą premierą na początku 2019 roku będzie operetka ,,Baron Cygański” Johanna Straussa. W październiku wraca znana i lubiana bajka pod tytułem ,,Sprawa Kapturka CZ”.

Również w październiku rozpoczną się transmisje z Metropolitan Opery w Nowym Yorku. Natomiast w ostatni piątek września rozpocznie się sezon koncertów symfonicznych.

Będzie to między innymi wykonanie muzyki na żywo do filmu ,,Bogowie” o nieżyjącym już znanym kardiochirurgu profesorze Zbigniewie Relidze.

Warto też śledzić kalendarium koncertów Trzeciej Sceny. A tam, już w końcówce września, wystąpi Polski Teatr Tańca. W nowym sezonie artystycznym usłyszymy też między innymi Anię Dąbrowską, Korteza a także rosyjski Narodowy Balet KOSTROMA.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *