RN
TwitterFacebook

Teatr Lalki i Aktora na festiwalu w Lublanie

Łomżyński Teatr Lalki i Aktora w najbliższy wtorek wystąpi na festiwalu Mini Summer, który odbędzie się w stolicy Słowenii. Teatr zaprezentuje przed festiwalową publicznością spektakl „Pinokio” w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorką scenografii jest Eva Farkasova, natomiast muzykę skomponował Bogdan Szczepański.

Pinokio, czyli opowieść o życiu drewnianego pajacyka, który za sprawą ojcowskiej miłości stał się prawdziwym chłopcem. Syn lalkarza Dżepetta to żądny przygód młodzieniec notorycznie podejmujący bezmyślne decyzje, które za każdym razem przypłaca zasłużoną przykrością. Cierpi również na niezwykle rzadko spotykaną przypadłość, która sprawia, że absolutnie wszystkie, nawet najmniejsze kłamstwa niemal natychmiast wychodzą na jaw.

Mini Summer to wydarzenie oferujące najmłodszym widzom najlepsze spektakle lalkowe z całego świata. Festiwal organizowany jest przez słoweński Mini Teater założony w 1999 roku z inicjatywy Roberta Waltla i Ivicy Buljana, w celu zwiększenia kreatywności w teatrze postdramatycznym i teatrze dla młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z festiwalu na Facebooku i stronie internetowej TLiA.

TLiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *