RN
TwitterFacebook

Tykocin: Maciej Miecznikowski oraz Light in the piazza w drugim dniu festiwalu! [FOTO]

To, że Festiwal Królewskie Śpiewanie cieszy się popularnością dowiedli widzowie już pierwszego dnia, podczas otwarcia. Wytrwałość festiwalowej publiczności, podczas nie do końca pewnej pogody, została nagrodzona dwoma wyjątkowymi koncertami, podczas drugiego dnia Królewskiego Śpiewania.

Drugi dzień w ramach VI Festiwalu Królewskie Śpiewanie rozpoczął się recitalem „Light in the Piazza – klasyka w musicalu”. Koncert prezentował wykorzystanie klasycznej emisji wokalnej. Dodatkowym walorem wykonania było piękno głosu sopranowego, wsparte dojrzałą interpretacją aktorską solistki. Paulina Wojtowicz, bo o niej mowa, zabrała widzów w świat musicalu poprzez klasyczne szlagiery aż do najnowszych brodwayowskich produkcji. Paulina jest wychowanką prof. Andrzeja Nanowskiego, dyrektora programowego festiwalu i tegoroczną absolwentką studiów magisterskich w specjalności musicial w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w GdańskuGościnnie towarzyszył solistce Maciej Pawlakwspółpracujący z teatrami muzycznymi w kraju. Zaprezentował imponujące warunki głosowe, a także przemyślaną i niezwykle dojrzałą interpretację songów musicalowych. Soliści stworzyli doskonały duet, o czym świadczy żywiołowe przyjęcie koncertu przez publiczność, mimo wspomnianych trudnych warunków pogodowych. Solistom akompaniował pianista, kompozytor i aranżer Adam Pietrzak  na co dzień współpracujący jako pedagog ze studentami specjalności musical w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wykonawcy zaśpiewali songi m.in. z musicalu West Side Story, Light in the Piazza, Phantom of the Opera, Sunset Boulevard, czy Wicked.

Ponad czterystuosobową publiczność zgromadził wieczorny koncert Macieja Miecznikowskiego. Muzyk, wokalista, autor piosenek i aktor zdobył serca nie tylko płci pięknej. W swoim recitalu zatytułowanym „Strasznie, śmiesznie i lirycznie…” zachwycił wszystkich zarówno głosem, jak i poczuciem humoru. Publiczność współtworzyła koncert, wspólnie śpiewając i bawiąc się z muzykiem. Maciej Miecznikowski wykonał utwory, takie jak „Żyj do przodu” Wojciecha Młynarskiego, „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego, czy „Stand by me” Ben. E. Kinga. Nie zabrakło również premierowych singlów artysty i oczywiście… kilku bisów, po których owacjom na stojąco nie było końca. Po koncercie festiwalowy gość wciąż był dostępny dla publiczności. Każdy miał okazję zrobić sobie zdjęcie z artystą, wziąć autograf, czy kupić jego płytę.

Festiwal w Tykocinie potrwa do niedzieli. W sobotę pod hasłem „Prezentacje 10 – musicalowy kalejdoskop” swoje umiejętności zaprezentują studenci z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Po nich, na scenie wystąpi Jarosław Chojnacki, reprezentujący piosenkę poetycką.

Honorowym patronatem VI Festiwalu Królewskie Śpiewanie organizowanego przez Radio Nadzieja jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie powstało przy wsparciu m.in. głównego partnera Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO oraz sponsora głównego – marki Sotelli. Wyjątkowy klimat całemu przedsięwzięciu nadaje szczególne miejsce, jakim jest hotel i restauracja Alumnat. Współorganizatorem festiwalu jest parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie.

MG/fot. xRSz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *