TwitterFacebook

100 drzew na stulecie niepodległości w Zbójnej

W Zbójnej (powiat łomżyński) pojawi się sto nowych drzew. To akcja Szkoły Podstawowej związana ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. To chociażby cisy, trzmieliny oraz lilaki.

Dzieciaki ze Zbójnej rozpoczęły już nasadzenia na placu przy szkole. To element innowacji realizowanej w szkole, która ma na celu przybliżenie najmłodszym historii naszego kraju. Za łopaty chwycili ósmoklasiści, ale też pierwszaki. – Teren wokół szkoły zostanie pięknie zagospodarowany, a dzieciaki będą mogły podziwiać efekty swojej pracy w przyszłości – mówi Jacek Krzynówek, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zbójnej.

Sadzenie drzew, to jedna z wielu inicjatyw związanych z jubileuszem. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie ze Zbójnej wzięli udział w biegu „Ku Niepodległej”. Młodzież rozpoczęła już także prace nad Kapsułą Czasu. Dla starszych uczniów zaplanowano konkurs wiedzy na temat historii Polski z XX wieku, a najmłodsi przygotowują prace plastyczne w ramach działań upamiętniających rocznicę. Oczywiście nie obejdzie się bez wyjątkowych pocztówek, które zaprojektowali sami uczniowie. Nie mogło zabraknąć tu przede wszystkim elementów kurpiowskich. Dzieciaki wyślą sto kartek do stu różnych szkół na terenie całego kraju.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *