TwitterFacebook

Akordeonowa ofensywa w Łomży

Nie kończące się owacje i prośby o bis – tak w kilku słowach można streścić koncert łomżyńskiej grupy akordeonowej „Art of Trio”, który odbył się w czwartkowy wieczór w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży.

Grupa zawiązała się niedawno, ale składa się z wirtuozów tego wyjątkowego instrumentu. Michał Olchowik, Piotr Komorowski i Jakub Kozłowski postawili sobie za cel zrewolucjonizować myślenie o akordeonie, który przez wielu kojarzony jest jako instrument biesiadny, tymczasem wymaga kunsztu, wrażliwości i techniki. Wybrzmiały utwory między innymi Beniamina Baczewskiego, Arama Czaczaturiana, Richarda Galliano i Astora Piazzoli. Chodziło o to, aby na jednej scenie spotkali się profesjonalni doświadczeni wykonawcy i rokująca młodzież. Chcemy propagować muzykę w zupełnie innej odsłonie. Jako Art of Trio stawiamy na jakość i nowość – mówi Piotr Komorowski, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Pomysł spodobał się bardzo publiczności, która głośnymi brawami nagrodziła trzech akordeonowych muszkieterów, ale też nie szczędziła oklasków młodym dobrze zapowiadającym się akordeonistom PSM w Łomży. Takie projekty są moim zdaniem potrzebne, aby młodzież nie traciła motywacji. Nigdy nie grałem na akordeonie, ale domyślam się, że to bardzo trudny do opanowania instrument, wymagający cierpliwości i treningów. Takie wydarzenia pomagają początkującym uwierzyć w siebie. To chyba najważniejsze, jeśli myśli się o czymś przyszłościowo – podsumowuje 32-letni Mateusz, jeden z widzów.

Kunszt muzyczny i repertuar grupy Art of Trio dostępny jest między innymi na Facebooku.

Pd / fot Zbigniew Brzeziński

2 kommentarze

  1. KRX Odpowiedz

    Foteczki się nie wgrały

  2. E.Kozłowska Odpowiedz

    Super koncert, prosimy o kolejne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *