TwitterFacebook

Dotacja za 2013 rok zwrócona. Co z kwotą za rok 2012? Opinia prawników w tym tygodniu

Chodzi o Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator”, które otrzymało z budżetu miasta w latach 2012 i 2013 dotacje odpowiednio w wysokości prawie 583 tysiące złotych i około 99 tysięcy złotych na prowadzenie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mały Artysta” oraz Niepublicznego Przedszkola „Mały Artysta”.

Po kontroli zleconej przez nowego naczelnika wydziału edukacji miasto upomniało się od Edukatora o zwrot dotacji za rok 2013. Kwota ponad 99 tysięcy złotych została już wpłacona na konto Urzędu. Natomiast w dalszym ciągu w zawieszeniu pozostaje kwota prawie 583 tysięcy złotych, jakie trafiły na konto Edukatora w 2012 roku. Sprawę badają prawnicy. Z naszych informacji wynika, że opinia prawna w tej mierze ma trafić na biurko prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego w tym tygodniu.

Zaniechanie działań mających doprowadzić do zwrotu dotacji było bezpośrednią przyczyną odwołania ze stanowiska wiceprezydenta miasta Agnieszki Barbary Muzyk, w której gestii był nadzór nad oświatą w mieście.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *